Wizyta Minister Przedsiębiorczości i Technologii w Gminie Ełk

Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz odwiedziła Ełk i gminę. Najpierw w Urzędzie Gminy spotkała się w Wójtem Gminy Ełk Tomaszem Osewskim, a następnie była gościem na posiedzeniu spotkała Rady Przedsiębiorczości Gminy Ełk

 

 

– Bardzo się cieszę, że pani minister przyjęła zaproszenie i przyjechała do naszej gminy, bo tu, w rozmowach z przedsiębiorcami, zawsze można znaleźć ciekawe rozwiązania do dalszej pracy nad poprawianiem polskiego prawa – mówił Wójt Tomasz Osewski.

 

– Przedsiębiorcy z Gminy Ełk mają świetnie zdiagnozowane te problemy i bariery, które mimo już wielu pozytywnych zmian wciąż nie pozwalają im się w pełni rozwijać – zauważyła Minister Jadwiga Emilewicz. – Usłyszałam na przykład o problemach i długich procedurach przy zatrudnianiu obcokrajowców.

 

Minister zaprosiła przedsiębiorców do udziału w konsultacjach aktów prawnych, a także misjach gospodarczych. Po spotkaniu w Urzędzie Gminy Ełk odwiedziła wybrane przedsiębiorstwa w powiecie ełckim. Gościła m.in. w firmach: Exmot, specjalizującej się w produkcji i dostawie filtrów motoryzacyjnych oraz przemysłowych i Serwistal, która od ponad 17 lat produkuje wyroby stalowe i aluminiowe na potrzeby branży motoryzacyjnej, AGD, budowlanej i innych.

 

17 odpowiedzi na “Wizyta Minister Przedsiębiorczości i Technologii w Gminie Ełk”

 1. K. Rad napisał(a):

  A ta pani w białym to katechetka?

 2. Wyborca napisał(a):

  Zachwyt pani minister wzbudził PT. I jego szef pierwsza główka w Unii Europejskiej. To oczywiście zasługa TA że takiego speca sprowadził.

 3. Wyborca 1 napisał(a):

  Śmiechu warte! Do nie dawna Pan Wójt z PO dziś przyjmuje i chwali się Bowiem i PiSem!

 4. Wyborcy Elk napisał(a):

  Uwaga mieszkańcy Ełku. Pan TA. Przestraszony że używa do celów prywatnych samochodu służbowego zaczął przychodzić do pracy pieszo. Klakiezy doradzili ale mieszkańcy konają że śmiechu.

 5. Wyborcy Elk napisał(a):

  Oczywiście klakierzy.

 6. Mieszkancy napisał(a):

  Na osiedlu Tuwima były 3 działki pod zabudowę szkoły. Przedszkola cze żłobka. Działki sprzedano i potem”ktos”zmienił plan zagospodarowania i sprzedano je developerowi temu co ma biuro podróży i organizuje urlopy. Ciężko będzie z identyfikacją tego pana. Tak się dba o mieszkańców Osiedle Tuwima to jedyne bez szkoły.

 7. Marian napisał(a):

  Czy to prawda że ten pan z PT uciekł do Ameryki. Tak go pani minister z Pisu wystraszyła swoją obiektywna oceną.

 8. Tomaszek napisał(a):

  Jak pięknie brzmi Park Technologiczny a w nim podkowy dla szejków, laboratorium koloru dla Porsze i innych marek,laboratorium analiz itp. Hasła i informacja do okienka Radia 5 a po tym żenada bo 0.

 9. Wyborcy Tuwima napisał(a):

  Milion zł rocznie dokłada Miasto do P T. Stop sprzedaży Spółek Miejskich, sprzedano działki na Osiedlu Tuwima przeznaczone pod budowę szkoły
  , przedszkola, żłobka. Stan sanitarny jeziora katastrofalny. bakterie coli,wydano miliony na budowę plaży przy skażonym jeziorze. Pani Anna Wojciechowska Lepszą Prezydent Miasta Ełku.

 10. Mieszkaniec konieczki napisał(a):

  Lubie to robić chce pracować dla Ełku to napis na banerach prezia. Panie A za 15 tysiecy miesięcznie i samochód z pełnym bakiem ja też mogę to dożywotnio robić. Wstyd po 12 latach zastoju inwestycyjnego on chce dalej to robić.

 11. Mieszkaniec napisał(a):

  Pan K z PT już patrzył kawę a tu jak grom z jasnego nieba usłyszał w końcu opinię o swojej działalności przez 7 lat w PT. Ktoś musiał to nieróbstwo w końcu podsumować. Zrobiła to pisiorwi pisiorowska pani minister. Prezio ogłosi to w mediach, taki on już jest że wszystko ogłasza.

 12. Anonim napisał(a):

  Może w końcu zapanuje porządek w tym mieście, Pani Ania Wojciechowska wydaje się racjonalną i konkretną osobą

 13. Wyborca Elk napisał(a):

  Humorzasty wywiesił banery hasła nie z tej ziemi, chce pracować dla miasta pisze bohater, lubię to robić dodaje. A my ci powiemy, że miałeś czas pracować ostatnie 12 lat nabudowaleś mostków nie wybudowałeś ani jednego żłobka. A teraz spieprzaj d…. u

 14. Mieszkaniec napisał(a):

  A ja dodam że nasz dom pomalował.problem w tym że tylko od przodu. Z tyłu Czeczenia.

 15. Ruska wieś napisał(a):

  Do wyborcy 1, to jeszcze nie jest ostatnie słowo wójta.

 16. Mieszkaniec napisał(a):

  Przejdzcie się państwo wieczorem do pomnika papieża Jana Pawła II. Prezio naczepial lamp kolorowych jak w małpim gaju. Tam powinna być powagą szacunek do wielkiego Polaka a nie cyrk z kolorowymi lampkami. Ten ohydny most i wstrętne oświetlenie. Skandal. Wszystko humorzasty wymyśla sam i dlatego tyle nie przemyślanych rzeczy w mieście. Miał pewnie problemy w młodości bo w głowie mu tylko. Lampki na moście, lampki wkoło pomnika Jana Pawła. Piaskownice. Zjeżdżalnie parki linowe ścieżki mostki, ławeczki, dobrze że choć jedna rzecz naprawdę ładna to łoś koło dużego kościoła nie ma nic wspólnego z preziem. Postawiła go firma z Pasłęka.

 17. Wyborca. Baranki napisał(a):

  Prezio pewnie w domu ma też dużo zabawek.

 • Biznes spotkał się z sektorem społecznym: J. K

  Apel do radnych z nowej rady. Wyjaśnić społecze ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Jarek

  Jola miała pewnie na myśli Caritas. Na Monar ocz ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Bożena

  Ale,Stowarzyszenie MONAR, to nie Caritas, czy myl ...

 • Kolejny sprzęt od WOŚP dla ełckiego szpitala: Oto norma nie tylko...

  ...europejska: szlachetnie dziadować przy szyderc ...

 • Ełcka Caritas zaprasza do Parku Solidarności na ciepłą grochówkę: to my

  Tak trzymać! Coraz więcej ubogich! Może więcej ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015