„Wnuczek” znów dzwoni. Seniorka nie dała się oszukać. - Wiadomości Fakty Wydarzenia Ełk | dm.elk.pl | Wiadomości Fakty Wydarzenia Ełk | dm.elk.pl
„Wnuczek” znów dzwoni. Seniorka nie dała się oszukać.

82-latka odebrała telefon z informacją, że jej wnuczka miała wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy, żeby uniknąć więzienia. Na szczęście seniorka zachowała ostrożność i postanowiła zweryfikować tę informację u rodziny. Wtedy okazało się, że jej prawdziwa wnuczka jest zdrowa i to nie ona dzwoniła z prośbą o pieniądze.

 

– Do 82-latki zadzwoniła kobieta, która podała się z jej wnuczkę z zagranicy – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Z rozmowy z nią wynikało, że jest w dramatycznej sytuacji. Opowiedziała seniorce historię o rzekomym wypadku. Żeby uniknąć kary 8 lat pozbawienia wolności musiała zapłacić wysoką kaucję.

 

Na szczęście 82-latka zachowała czujność. Postanowiła sprawdzić tę informację i zadzwoniła do innych członków rodziny. Wtedy okazało się, że jej prawdziwa wnuczka nie miała żadnego wypadku i w ogóle nie dzwoniła tego dnia do babci. Dzięki temu nie doszło do przekazania gotówki i seniorka nie straciła oszczędności swojego życia.

 

– Kolejny raz apelujemy o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy obcym osobom – mówi st. sierż. Kulikowska de Nałęcz. – Jeżeli dojdzie do jakiejś niepokojącej rozmowy, odłóżmy telefon, nie kontynuujmy dyskusji, ponieważ dzwoniący chce uzyskać jak najwięcej informacji na nasz temat. Jeżeli taka rozmowa będzie miała miejsce, należy natychmiast powiadomić Policję, a oficer dyżurny poinformuje, co powinniśmy zrobić. Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc, najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy, sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • SPOTKAJMY SIĘ W EŁKU – ROBERT BIEDROŃ: Stanislaw

  Mamy jednego pisiora więcej, prawda panie prezio. ...

 • NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA NAD JEZIOREM EŁCKIM – ZAMKOWA – CHRUŚCIELE: Wyborca

  Oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Ełku w wy ...

 • PODPISANO UMOWĘ NA PROJEKT I BUDOWĘ OSTATNIEGO ODCINKA DROGI S61: Janusz

  Na stronie PIS oficjalnie podano że kandydatem P ...

 • „WŁĄCZ DEMOKRACJĘ” – KSIĄŻKA DLA KACZYŃSKIEGO. ROBERT BIEDROŃ W EŁKU: Hubert

  Pan Biedroń przypomniał że mamy piękne mądre ...

 • SPOTKAJMY SIĘ W EŁKU – ROBERT BIEDROŃ: Alina Elk

  Biedron otworzył nam kobietom ełckim oczy. Kobie ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015