„Wnuczek” znów dzwoni. Seniorka nie dała się oszukać.

82-latka odebrała telefon z informacją, że jej wnuczka miała wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy, żeby uniknąć więzienia. Na szczęście seniorka zachowała ostrożność i postanowiła zweryfikować tę informację u rodziny. Wtedy okazało się, że jej prawdziwa wnuczka jest zdrowa i to nie ona dzwoniła z prośbą o pieniądze.

 

– Do 82-latki zadzwoniła kobieta, która podała się z jej wnuczkę z zagranicy – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Z rozmowy z nią wynikało, że jest w dramatycznej sytuacji. Opowiedziała seniorce historię o rzekomym wypadku. Żeby uniknąć kary 8 lat pozbawienia wolności musiała zapłacić wysoką kaucję.

 

Na szczęście 82-latka zachowała czujność. Postanowiła sprawdzić tę informację i zadzwoniła do innych członków rodziny. Wtedy okazało się, że jej prawdziwa wnuczka nie miała żadnego wypadku i w ogóle nie dzwoniła tego dnia do babci. Dzięki temu nie doszło do przekazania gotówki i seniorka nie straciła oszczędności swojego życia.

 

– Kolejny raz apelujemy o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy obcym osobom – mówi st. sierż. Kulikowska de Nałęcz. – Jeżeli dojdzie do jakiejś niepokojącej rozmowy, odłóżmy telefon, nie kontynuujmy dyskusji, ponieważ dzwoniący chce uzyskać jak najwięcej informacji na nasz temat. Jeżeli taka rozmowa będzie miała miejsce, należy natychmiast powiadomić Policję, a oficer dyżurny poinformuje, co powinniśmy zrobić. Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc, najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy, sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Konkurs fotograficzny „Rower i ja”. Z obiektywem na rowerze...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015