Wolontariusze z Ełku zadbają o seniorów

Wolontariusze z Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia w Ełku dołącza do apelu Ministerstwa Zdrowia i prosi: „Seniorze, zostań w domu!”. Ochotnicy zadbają o czynności, które wymagają wyjścia na zewnątrz. Zrobią zakupy, zrealizują receptę i wyprowadzą na spacer psa.

 

– Bądźcie czujni i zwracajcie uwagę na to, co dzieje się wokół Was – prosi ełczan Patrycja Łapińska, prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia w Ełku. – Zgłaszajcie wolontariuszom osoby potrzebujące pomocy. Kontakt telefoniczny: 692 716 413 lub przez stronę: Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia.

 

Młodzi ełczanie nie zastanawiali się długo nad podjęciem działań związanych z ochroną seniorów, którzy są grupą wysokiego ryzyka, narażoną na ciężki i często dramatyczny w skutkach przebieg choroby COVID-19 wywoływaną przez koronawirus.

 

– W pierwszym momencie zmartwiliśmy się o naszą wolontariuszkę, Panią Tereskę, która na co dzień angażuje się w pomoc, a dzisiaj jest w grupie wysokiego ryzyka – mówi Patrycja Łapińska. – Chwilę później dopadła nas refleksja, że w Ełku jest wielu seniorów, którzy w tym trudnym okresie potrzebują wsparcia. Dostaliśmy też sygnał i pytanie o możliwość pomocy od organizacji zrzeszających seniorów. Przeprowadziliśmy z wolontariuszami wiele wirtualnych rozmów i jesteśmy gotowi wyręczyć seniorów np. w zakupach, wykupieniu recepty, wyprowadzeniu psa na spacer.

 

Zgłaszajcie wolontariuszom osoby potrzebujące pomocy. Kontakt telefoniczny: 692 716 413 lub przez stronę: Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015