Wolontariusze zapraszają do wspólnego sprzątania

Już 17 września ełczanie po raz kolejny wezmą udział w corocznej akcji „Sprzątanie świata”.
– Wspólnie z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym oraz Nadleśnictwem Ełk zapraszamy chętne grupy do udziału w akcji – mówi Róża Cimochowska z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Do sprzątania w drugim terminie, 23 września, zaprasza Wolontariacki Ośrodek Wsparcia.

 

– Ełczan którzy z różnych powodów nie będą mogli włączyć się do akcji 17 września, zapraszamy ełczan do udziału w sprzątaniu kilka dni później, 23 września – mówi Patrycja Łapińska z Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia. – Wiemy już, że do naszych wolontariuszy dołączą m.in.: uczniowie, podopieczni Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych „Monar-Markot” i strzelcy z JS 1007 Ełk. Zanim zabierzemy się za sprzątanie, na ulice Ełku wyjdą specjalne patrole wolontariuszy, których zadaniem będzie sprawdzenie, jaką świadomość dotyczącą ekologii i potrzeby dbania o czystość środowiska mają ełczanie. Pomoże nam w tym quiz z pytaniami dotyczącymi wspomnianych zagadnień. Za każdą dobrą odpowiedź przewidziany jest drobny upominek. Natomiast osoba, która udzieli odpowiedzi błędnej lub żadnej, otrzyma od wolontariuszy ulotkę informacyjną, która pomoże uzupełnić wiadomości.

 

Patrole wolontariuszy na ulicach miasta spotkać będzie można od godz. 14. Ich zadaniem będzie też zaproszenie ełczan do wspólnego sprzątania miejsc, które mieszkańcy Ełku i odwiedzający ich goście upodobali sobie najbardziej.

 

– Sama akcja sprzątania rozpocznie się o godz. 16 – mówi Patrycja Łapińska. – Spotkamy się przy Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczestnicy otrzymają od nas worki na śmieci, rękawiczki i przydział miejsca do sprzątnięcia. Na samo sprzątanie przewidzieliśmy około 2 godzin, a po nim odpoczniemy przy ognisku.

 

em

Fot.: WOW

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015