Wspólny projekt Ełku i Alytusa zwycięzcą nagrody RegioStras

Unijny projekt streetworkingu zrealizowany przez miasta Ełk i Alytus pn. „Teraz czas na zmiany” został zwycięzcą nagrody „Regiostars 2020”. Komisja Europejska 14 października w Brukseli ogłosiła tegorocznych laureatów. Nagroda przyznawana jest najlepszym projektom Polityki spójności z całej Unii Europejskiej.

 

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się największym, jak dotąd zainteresowaniem. Do udziału zgłoszono 206 projektów. Oddano też rekordową liczbę 33 tys. głosów w kategorii „nagroda publiczności”. To właśnie ta nagroda została przyznana projektowi pn. „Teraz czas na zmiany” zrealizowanemu przez miasta Ełk i Altytus (Litwa). Komisja Europejska doceniła wpływ projektu na wzmocnienie zaangażowania młodzieży we współpracę ponad granicami.

 

Partnerem miasta Ełku w projekcie był Miejski Ośrodek Społeczny w Alytusie na Litwie. Przedsięwzięcie to jest przykładem współpracy transgranicznej opartej na wymianie dobrych praktyk między instytucjami z różnych krajów. Doświadczeni partnerzy z Ełku, pracujący na co dzień z zagrożoną wykluczeniem społecznym młodzieżą, wsparli Miejski Ośrodek Społeczny w Alytusie w opracowaniu systemu „streetworkingu w ich środowisku miejskim. Z kolei w Ełku zostały zrewitalizowane cztery podwórka w centrum miasta. W ramach działań projektowych wykonano m.in. montaż ławek, oświetlenia terenu, kanalizacji deszczowej oraz zagospodarowano tereny zielone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 54 = 56

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 9 = 11

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015