WYBIERA DOBRO – EŁCZANIN W FINALE KONKURSU „DOBROCZYŃCA ROKU”

Ełczanin Maciej Olszewski, który od lat pomaga potrzebującym na terenie powiatu ełckiego znalazł się w finale konkursu „Dobroczyńca Roku”. Prezes Fala Ełk Sp. z o.o. nominowany został  przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” za kompleksową pomoc w działaniach Stowarzyszenia i innych organizacji w Ełku i okolicach. Corocznie firma przekazuje 10 000 zł na działania społeczne. Zarabianie pieniędzy to nie wszystko – mówi pan Maciej w rozmowie z nami! Najpierw wybiera dobro – i dobrze wybiera!

 

 

– W pomaganiu naszej lokalnej społeczności tak się zagoniłem, że o wielu swoich działaniach zapomniałem. Najbardziej staram się wspierać inicjatywy związane z aktywnością fizyczną, sportem oraz działaniami artystycznymi. Finansowałem wydanie płyty ełckich raperów, przekazywałem materiały do scenografii dla ECKu na koncert kolęd i pastorałek. Wspieram modelarnię działającą w ECK. Aktywnie biorę udział w różnych akcjach charytatywnych np. ostatniej „Licytujemy dla Bartusia”. Uważam że zarabianie pieniędzy to nie wszystko. O ile pozwalają na to finanse firmy, mamy moralny obowiązek dzielić się częścią swoich dochodów z lokalną społecznością. Dużo satysfakcji sprawia nie tylko przekazywanie samych pieniędzy, ale również aktywne uczestniczenie w życiu instytucji jak STOPA, działających na rzecz innych ludzi. Uczestnicząc w pracach rady Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej mogę wpływać na wiele działań realizowanych nie tylko przez fundusz ale również współpracujące z nim organizacje pozarządowe.

 

 

Działania wspierane przez prezesa firmy, m.in. pomysłodawcę i darczyńcę programu grantowego STOOFKA NA START, zaszczepiają w najmłodszych i w przedsiębiorcach wrażliwość na potrzeby innych. Firma zaangażowała się w rozwój Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej. Aktywnie zachęca do przekazywania 1% na jego rzecz. Prezes Fali jest Ambasadorem i Fundraiserem programu „Przekaż dalej” (przekazał 2000 zł), zdobył kolejnego darczyńcę biznesowego do programu, a także pomógł w opracowaniu materiałów skierowanych do darczyńców. Firma wspiera działania społeczne poprzez udostępnianie sprzętu np. samolotu na przeloty dla uczestników projektu „Z głową chmurach”, realizowanego w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Fala jest głównym organizatorem Pikników Paralotniarskich, promujących pasję do latania. Przekazała nieodpłatnie kilka karnetów na loty samolotem na licytacje charytatywne m.in. WOŚP. Firma ufundowała nagrody podczas wydarzeń sportowych jak cykl Zorientuj się na Ełk, w zawodach futbolu stołowego Szeligi Open Game oraz zawodach strzeleckich klubu „Sagittarius”. Wsparła także 70-lecie istnienia ZPS Muzycznych w Ełku oraz ZS nr 5 w Ełku. Wspiera finansowo piłkarzy „MKS Ełk” oraz strzelców z JS 1007 z Ełku.

 

 

Aby zagłosować na ełczanina wystarczy wejść na stronę: www.dobroczyńca roku i wybrać firmę Fala. Dziennie można oddać jeden głos.

 

 

Serdecznie gratulujemy nominacji, trzymamy kciuki! Niech dobro powraca! A Was serdecznie zachęcamy do oddawania głosów na pana Macieja!

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015