Wydarzy się w Ełku

Wykład „My Słowianie”, Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem, „Wschodniopruskość” – klucz do zrozumienia XX-wiecznej historii regionu, Farsa „One i My!” w wykonaniu Stanisława Górki, „EkoWalentynki” i Ełcka Liga Pływacka, runda III – sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w najbliższych dniach w Ełku.

 

„My Słowianie” – wykład, 12 lutego
Tematyką spotkania będzie odpowiedź na pytanie „czym jest miłość?”. Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna. Start o godz. 18.00. Udział bezpłatny.

 

Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem, 12 lutego
Podczas wydarzenia będzie można spróbować sztuki pisania prawdziwym wiecznym piórem. Start o godz. 10.00 w Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku. Udział bezpłatny.

 

„Wschodniopruskość” – klucz do zrozumienia XX-wiecznej historii regionu, 13 lutego
Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Robert Traba (Instytut Studiów Politycznych PAN). Muzeum Historyczne w Ełku. Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

Farsa „One i My!” w wykonaniu Stanisława Górki, 13 lutego
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na farsę z o relacjach męsko-damskich, pełną angielskiego humoru pt. ONE & MY! (ONE czyli Wy, drogie, nieocenione kobiety i MY, czyli my, niedocenieni mężczyźni). Strat o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

„EkoWalentynki – czyli kochamy recykling !”, 14 lutego – 22 kwietnia
X edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!”. W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można otrzymać słodkie upominki – lizaki serduszka. Miejsce zbiórki: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w godz. 7.30 – 15.30.

 

Spotkanie z Adamem Zbyrytem , 14 lutego
Tematem wydarzenia będzie rynek wydawniczy poruszający aspekty funkcjonowania świata roślin i zwierząt. O tym, które pozycje warto przeczytać, czego one dotyczą i wiele innych ciekawostek na temat książek przyrodniczych opowie Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Centrum Edukacji Ekologicznej. Start o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Akademia Malucha, 15 lutego
W programie zajęć m.in.: zabawy plastyczne, muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza, głośne czytanie bajek, projekcja bajek czy dziecięce masażyki w rytm muzyki. Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku. Start godz. 11.00.

 

Ełcka Liga Pływacka, runda III, 16 lutego
W zawodach biorą udział zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych. Zgłoszenia można przesyłać pocztą elektroniczną do 12 lutego 2020 r. Park Wodny w Ełku. Start o godz. 8.30. Udział płatny.

 

Wykład otwarty MHE: Pożegnanie Sulawesi – Iwona Adeszko, 18 lutego
Spotkanie dotyczyć będzie kultury Indonezji i jej specyficznych aspektów, o których opowie Iwona Adeszko. Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku. Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

Konkurs – najpiękniejsze serce kaziukowe, do 20 lutego
Prace można składać do 20 lutego w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Sportowych w Ełku (ul. Suwalska 15) lub do Czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku.

 

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń dostępne są u organizatorów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015