Wydarzy się w Ełku

Spotkanie z Pauliną Grygoruk, wernisaż wystawy Andrzeja Strumiłło „LOT_, relacja z podróży w Alpy Julijskie i XIV Kąpiel dla odważnych – to tylko część wydarzeń, jakie w najbliższych dniach wydarzą się w Ełku. Sprawdź, co przygotowały nam ełckie placówki.

 

Spotkanie z Pauliną Grygoruk, 20 lutego
Spotkanie pt. „Na szlaku w górach Hindukusz, czyli Pakistan cz. 2″. W czasie wydarzenia odbędzie się wystawa fotografii i pokaz slajdów. Miejska Biblioteka Publiczna. Start o godz. 18.00. Udział bezpłatny.

 

Wernisaż wystawy Andrzeja Strumiłło „LOT”, 20 lutego
Głównym motywem na obrazach artysty w danym cyklu są skrzydła. Start o godz. 18.00 w Ełckim Centrum Kultury. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 22 marca 2020 r.

 

Warsztaty zielarskie pt. „Domowa apteczka – co warto w niej mieć ?”, 21 lutego
Warsztaty prowadzi Hanna Michoń. Start o godz. 17.00. Centrum Edukacji Ekologicznej. Udział płatny.

 

Relacja z podróży – Alpy Julijskie, 22 lutego
Spotkanie poprowadzą Roman Gorczyca, Mirosław Podgórski, Dariusz Drożdż i Jarosław Wasilewski. Opowiedzą o wyprawie w Alpy Julijskie oraz zdobyciu Triglavu – ich najwyższego szczytu. Centrum Edukacji Ekologicznej. Strat o godz. 17.15. Wstęp wolny.

 

4 PORY ROKU NA BAGNACH – wędrówka piesza po Biebrzańskim Parku Narodowym, 23 lutego
Wędrówka będzie miała miejsce wokół Fortu 4 w Biebrzańskim Parku Narodowym (ok. 10 km). Przewodnikiem będzie Przemysław Mydliński z Biebrzańskiego PN. Miejsce zbiórki: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w godz. 5.30. Udział płatny, obowiązują zapisy.

 

XIV Kąpiel dla odważnych, 23 lutego
Już po raz czternasty miłośnicy morsowania zażyją wspólnej kąpieli w Jeziorze Ełckim. Kąpiel dla odważnych odbędzie się na terenie Plaży Miejskiej w Ełku przy ul. Parkowej. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 12.00. Lista uczestników została już zamknięta.

 

Wykład otwarty MHE: Artyści i malarze w dziejach Ełku, Gołdapi, Olecka i okolic do 1945 roku – Eliza Ptaszyńska, 25 lutego
Wykład poprowadzi Eliza Ptaszyńska z Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Muzeum Historyczne w Ełku.
Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

Spotkanie autorskie – Daniel Passent, 25 lutego
Daniel Passent – dziennikarz, wieloletni felietonista tygodnika „Polityka”, tłumacz, satyryk  i autor książek; ambasador RP w Chile (1997-2002), autor skeczy i monologów kabaretów Dudka i Pod Egidą oraz przedstawień rewiowych w Teatrze Syrena. Jego teksty były również drukowane w dziennikach: „New York Times”, „Guardian”, czy „Daily Telegraph”. Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku. Start godz. 18.00. Wstęp wolny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015