Wydarzy się w Ełku: Święto Miodu i Festyn Łowiecki

W sobotę 24 września o godz. 9 na Placu Jana Pawła II w Ełku odbędzie się Święto Miodu oraz V Festyn Łowiecki. W trakcie wydarzenia zaplanowano m.in: rozstrzygnięcie konkursu „Na najlepsze ciasto z miodem”, animacje o tematyce pszczelarsko-miodowej dla dzieci, konkursy sprawnościowe, wystawy oraz jarmark z produktami regionalnymi. Oprócz tego będzie można oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa.

 

Święto Miodu to spotkanie fachowców, dla których miód jest inspiracją do pracy oraz wielbicieli tego nektaru. W trakcie wydarzenia będzie można m.in zaopatrzyć się w najlepsze miody na nadchodzącą jesień oraz podejrzeć pracę bartnika i pszczelarza. Oprócz tego rozstrzygnięty zostanie konkurs „Na najlepsze ciasto z miodem”, a z myślą o najmłodszych uczestnikach spotkania rozstawiony zostanie namiot animacyjny o tematyce pszczelarsko-miodowej.

 

Ełkowisko natomiast to nie tylko wartości kulturalne i przyrodnicze, to także rozrywka. Ełckie święto myśliwych i leśników promuje produkty regionalne, tradycyjną zdrową polską żywność, miody oraz rękodzieło ludowe. Wszystko to podczas jarmarku, który zawsze towarzyszy Ełkowisku, na którym tradycyjnie można będzie spróbować pysznych i zdrowych potraw nie tylko z dziczyzny, ale także innej tradycyjnej kuchni polskiej.

 

Dodatkowo Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie informuje, że trakcie Święta Miodu i Ełkowiska dostępny będzie mobilny punkt poboru krwi. Rejestracja krwiodawców będzie odbywać się w godzinach 10.00 – 14.00. Akcja skierowana jest do zdrowych osób w wieku 18 – 65 lat. Osoby, które chcą oddać krew muszą posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość oraz numer PESEL.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Nowy kierunek w ełckim „chemiaku”
Konferencja pn. „…bo łączy nas CHEMIA”, inaugurująca...
Powiat Ełcki Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 wszystkim...
Powiat Ełcki Kolejne miliony na termomodernizację
Władze powiatu ełckiego podpisały umowę na poprawę efektywności...
Powiat Ełcki Kształcenie dla przyszłości
Popularyzacja modelu współpracy szkół technicznych i branżowych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015