Wykład na finisaż wystawy „EŁK PO KOLEI Podróż przez historię miasta”

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza na zakończenie wystawy „EŁK PO KOLEI Podróż przez historię miasta”. Dzisiaj (5 listopada) o godz. 18 odbędzie się wykład dr Stefana Marcinkiewicza „Sytuacja ludności mazurskiej w powiecie ełckim po 1945 r.” Wstęp wolny.

 

Tytuł wystawy jest grą słów, z jednej strony opowiada chronologicznie – po kolei – dzieje miasta po kolei, z drugiej pokazuje, jak Ełk i Mazury rozwijały się po wybudowaniu kolei. To opowieść o historii nowej siedziby Muzeum Historycznego w Ełku, którym jest zrewitalizowany teren dawnej Lycker Kleinbahn/ Ełckiej Kolei Wąskotorowej według scenariusza stworzonego przez Jakuba Knyżewskiego i Rafała Żytyńca.

 

Odwiedzając wystawę można dowiedzieć się m.in.: jak zmieniał się Ełk na przestrzeni wieków od „długiego średniowiecza” do nowoczesności; jaki wpływ na wygląd miasta i życie mieszkańców Mazur miała budowa kolei; jak wyglądał wjazd pierwszego pociągu do Ełku 8 grudnia 1868 r. oraz dlaczego Ełk nie został stolicą województwa mazurskiego. Wystawę zakończy wykład dr Stefana Marcinkiewicza „Sytuacja ludności mazurskiej w powiecie ełckim po 1945 r.”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015