Wykład na finisaż wystawy „EŁK PO KOLEI Podróż przez historię miasta”

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza na zakończenie wystawy „EŁK PO KOLEI Podróż przez historię miasta”. Dzisiaj (5 listopada) o godz. 18 odbędzie się wykład dr Stefana Marcinkiewicza „Sytuacja ludności mazurskiej w powiecie ełckim po 1945 r.” Wstęp wolny.

 

Tytuł wystawy jest grą słów, z jednej strony opowiada chronologicznie – po kolei – dzieje miasta po kolei, z drugiej pokazuje, jak Ełk i Mazury rozwijały się po wybudowaniu kolei. To opowieść o historii nowej siedziby Muzeum Historycznego w Ełku, którym jest zrewitalizowany teren dawnej Lycker Kleinbahn/ Ełckiej Kolei Wąskotorowej według scenariusza stworzonego przez Jakuba Knyżewskiego i Rafała Żytyńca.

 

Odwiedzając wystawę można dowiedzieć się m.in.: jak zmieniał się Ełk na przestrzeni wieków od „długiego średniowiecza” do nowoczesności; jaki wpływ na wygląd miasta i życie mieszkańców Mazur miała budowa kolei; jak wyglądał wjazd pierwszego pociągu do Ełku 8 grudnia 1868 r. oraz dlaczego Ełk nie został stolicą województwa mazurskiego. Wystawę zakończy wykład dr Stefana Marcinkiewicza „Sytuacja ludności mazurskiej w powiecie ełckim po 1945 r.”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015