Wyścigi Smoczych Łodzi coraz bliżej. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

Lada moment na Jezioro Ełckie wypłynął smocze łodzie. Ich załogi zmierzą się ze sobą już po raz 12. Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn. XII Wyścigi Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim odbędą się w sobotę 29 czerwca.

 

Smocze Łodzie to niesamowicie widowiskowy sport wodny pochodzący z Chin, gdzie od tysiącleci organizuje się wyścigi na tym sprzęcie. 10-osobowe łodzie świetnie sprawdzają się jako element imprez integracyjnych. Harmonijna współpraca, wykorzystywana podczas wyścigów smoczymi łodziami, to nieoceniona korzyść dla zespołu zajmującego się na co dzień sprawami firmowymi. Łódź swym kształtem przypomina potężnego smoka. Sama osada zaś składa się z dziesięciu wioślarzy, sternika na końcu łodzi oraz bębniarza na jej przodzie.

 

Swoje drużyny na wyścigi mogą zgłaszać samorządy, firmy, instytucje, służby mundurowe i ratownicze oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Każda załoga powinna składać się z 10 pełnoletnich zawodników, plus bębniarz. Wyścigi zostaną rozegrane w jednej kategorii: otwartej – z podziałem na załogi męskie oraz mieszane, gdzie wśród członków załogi muszą być przynajmniej 4 kobiety.

 

XII Wyścigi Smoczych Łodzi zostaną rozegrane w sobotę, 29 czerwca 2024 roku na Jeziorze Ełckim przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku. Drużynę można zgłaszać do piątku, 21 czerwca br., do godziny 15.30, drogą elektroniczną na adres e-mail: informacje@powiat.elk.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i skład drużyny oraz wskazać kapitana wraz z numerem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

27 − = 17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + = 13

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015