Wystawa przybliży proces bezdomności

„Bezdomność niejedno ma imię”, a pokaże to Radek Nowacki. Wystawę fotografii jego autorstwa pod takim właśnie hasłem można oglądać w holu Ełckiego Centrum Kultury. Wernisaż odbędzie się dzisiaj (27 listopada) o godz. 17. Ekspozycja dostępna będzie do 3 grudnia.

 

„Bezdomność niejedno ma imię” to kilkanaście portretów wykonanych w technice podwójnej ekspozycji. Wystawa ma przybliżyć proces bezdomności i wychodzenia z niej, ale przede wszystkim pokazać zmagających się z bezdomną codziennością mieszkańców ełckiego Monaru, którzy są bohaterami zdjęć.

 

Mężczyźni biorący udział w tym projekcie w przeszłości sprawnie funkcjonowali w społeczeństwie. Poza nawias „normalnego” życia wypchnęły ich: uzależnienie, konflikt w rodzinie, pobyt w zakładzie karnym czy zaburzenia psychiczne. Każdy z bohaterów zdjęć ma swoją przeszłość i historię, które przybliżą widzowi stan bezdomności – stan, który dotyka wielu osób i którego może zaznać każdy z nas.

 

Wystawa powstawał w ramach projektu finansowanego w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk – Tu Działam, którego operatorem jest Fundacja Human „Lex” Instytut przy współpracy ze Stowarzyszenie MONAR – Schronisko dla Osób Bezdomnych w Ełku.

 

kk

fot. Radek Nowacki/Czarny Bocian

 

Radek Nowacki – (ur. 15 lipca 1977) – fotografik i dziennikarz. Członek International Federation of Journalists i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i Fotografii na University of the West of Scotland. Specjalizujący się w fotografii portretowej i dokumentalnej. Jego prace publikowane były zarówno w polskiej jak i brytyjskiej prasie i portalach internetowych: Metal Hammer, The Skug, Nowa Ełcka, Boneshaker, Sunday Post, Sunday Mail, The Best Scottish Wedding Magazine, gazeta.E.com, emito.net, Glasgow 24, Praca i Nauka za Granicą. Autor  i kurator wielu wystaw fotograficznych. Jego prace zostały włączone do Royal Collection w Dumfries.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015