Z narkotykami przy sobie malowali przystanek markerami

20-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna zostali zatrzymani przez policjantów po tym, jak pisali markerami po szybie na przystanku autobusowym w Ełku. U obojga policjanci znaleźli marihuanę. Dodatkowo 19-latek znieważył policjanta wykonującego czynności służbowe.

 

 

– Policjanci podczas patrolowania ulic miasta dostrzegli młodą kobietę i mężczyznę, którzy pisali markerami po szybie na przystanku autobusowym. Widząc radiowóz osoby zaczęły uciekać. Na nic się to zdało, bo policjanci szybko ich zatrzymali. – mówi mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W kieszeni 19-latka policjanci znaleźli woreczek z marihuaną. Marihuanę miała także 20-latka w swojej saszetce. Twierdzili, że narkotyki znaleźli na chodniku. Oboje zostali zatrzymani.

 

 

Młody mężczyzna w trakcie interwencji był agresywny i wulgarny w stosunku do policjantów wykonujących czynności służbowe. Nie zaprzestał wyzwisk, pomimo wielokrotnego upominania o skutkach znieważenia funkcjonariuszy publicznych. W konsekwencji oboje usłyszeli zarzuty. Dodatkowo osoby te zostały także ukarane mandatami za to, że nie podawały policjantom swoich danych osobowych.

 

 

– W Polsce posiadanie nawet niewielkiej ilości środków odurzających jest zabronione. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności – przypomina mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

52 − 51 =

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 3

Powiat Ełcki Wnieś uwagi do Programu Współpracy
W Starostwie Powiatowym w Ełku trwają konsultacje społeczne do...
Powiat Ełcki CKZ wkracza w nowoczesność
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 połączona z 20-leciem...
Powiat Ełcki Życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 wszystkim...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycieli
Trzynaścioro nauczycieli otrzymało z rąk Starosty Ełckiego akty...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015