Za nami Ełcka Zmarzlina 2019. Ełczanka na podium Mistrzostw Polski.

 

Anna Witkowska i Michał Jędroszkowiak – to oni wywalczyli mistrzowskie tytuły i najwyższe stopnie podium w swoich kategoriach Mistrzostw Polski w Pieszych Maratonach na Orientację na dystansie 100 km. Konkurencja wpisała się w tegoroczną edycję Ełckiej Zmarzliny. Drugi stopień podium w kategorii kobiet należał do ełczanki. Stanęła na nim Julita Piwońska.

 

Ełcka Zmarzlina 2019 rozegrała się na trzech dystansach: 20, 50 i 100 kilometrów. Na najkrótszym triumfował Macherzyński Karol. Trasę maratonu pokonał on w ciągu 2 godzin 36 minut i 52 sekundy. Tuż za nim w klasyfikacji mężczyzn uplasował się najszybszy na tym dystansie ełczanin Piotr Deptuła z czasem 2:39:52.

 

Najwyższy stopień podium na dystansie 20 km w kategorii kobiet przypadł w udziale Katarzynie Sochackiej, która trasę maratonu pokonała w ciągu 2 godzin 55 minut i 1 sekundy. Najlepsza w tej konkurencji ełczanka to Emilia Jaroszewicz. Czas 3:15:35 dał jej czwarte miejsce w klasyfikacji pań.

 

Marcin Sontowski to najszybszy zawodnik Ełckiej Zmarzliny 2019 na dystansie 50 kim. Pokonanie trasy zajęło mu 6 godzin 6 minut i 25 sekund. Na podium w kategorii mężczyzn nie zabrakło ełczanina. Na trzecim stopniu stanął Maciej Kasjan z czasem 6:22:49.

 

W klasyfikacji pań na dystansie 50 km triumfowała Anna Sejbuk, która na mecie zameldowała się 7 godzin 7 minut i 9 sekund po przekroczeniu linii startu. Najszybszą ełczanką w tej kategorii Ełckiej Zmarzliny 2019 była Anita Finfando. Czas 9:47:49 dał jej 9 lokatę w klasyfikacji pań.

 

Na pokonanie 100 km po zaśnieżonych, podełckich bezdrożach Mistrz Polski w Pieszych Maratonach na Orientację potrzebował 16 godzin 14 minut i 17 sekund. Jako pierwszy z tego dystansu na mecie Ełckiej Zmarzliny 2019 zameldował się Michał Jędroszkowiak. Najszybszy ełczanin Jacek Więcko z czasem 23:00:17 uplasował się na 19. miejscu.

 

Mistrzynią Polski w Pieszych Maratonach na Orientację na dystansie 100 km została Anna Witkowska. Pokonanie trasy i znalezienie ukrytych na niej punktów kontrolnych zajęło jej 21 godzin 10 minut i 16 sekund. Drugi stopień podium Ełckiej Zmarzliny 2019 należał do Julity Piwońskiej. Liczącą 100 km trasę ełczanka pokonała w ciągu 23 godzin 19 minut i 5 sekund.

 

em

Galeria

Jedna odpowiedź do “Za nami Ełcka Zmarzlina 2019. Ełczanka na podium Mistrzostw Polski.”

 1. Anonim pisze:

  Czy na tej zmarzlinie marzną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 + 1 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

47 − 37 =

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Henryk. Baranki.

  Czy to prawda że państwo Klimowicz Tyszkiewicz p ...

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Kamila

  Pan poseł nie wejdzie do Sejmu to pewne. Poka, al ...

 • O rozwoju Gminy Ełk w stolicy województwa: Chrusiele j. D

  Pierwsza rzecz to wywalić tego krzykacza z Chruś ...

 • ZNP wejdzie w spór zborowy – ruszy procedura zmierzająca do strajku: Emerytka

  Szkoda, że emeryci nie mogą strajkować! To wszy ...

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Mieszkaniec.

  Warmia i Mazury nie toleruje Pisu. W tegorocznych ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015