Za oddane elektrośmieci sołectwa mogą zdobyć nagrody

Gmina Ełk zachęca sołectwa do udziału w piątej edycji akcji ekologicznej zbiórki elektrośmieci pod „Eko-Sołectwo 2015”. Potrwa ona do połowy października.

 

Akcja skierowana jest do sołectw z Warmii i Mazur. Polega na oczyszczeniu najbliższego otoczenia z elektrośmieci. Minimalna waga odpadów zebranych przez jedno sołectwo powinna wynieść minimum 500 kg. Zebrane elektrośmieci, po ustaleniu terminu, zostaną odebrane z wyznaczonego miejsca z każdego sołectwa indywidualnie.

 

Zbierać można: lodówki, zamrażarki, roboty kuchenne, pralki, kuchenki, czajniki, tostery, zmywarki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki elektryczne, baterie, silniki elektryczne, dojarki itd.

 

Udział w konkursie należy zgłosić do organizatora, redakcji „Pulsu Regionu” Magazynu Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego na adres: ul. św. Wojciecha 2/23, 10-038 Olsztyn. Dla najlepszych sołectw w konkursie przewidziano nagrody finansowe. Do tej pory swój udział w rywalizacji zgłosiło 50 sołectw z Warmii i Mazur.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015