ZAKAZ PARKOWANIA NA UL. DĄBROWSKIEGO 10 W EŁKU

Pomimo istniejącego parkingu podziemnego w Galerii Brama Mazur, mieszkańcy ul. Dąbrowskiego 10, każdego dnia skarżą się na nieodpowiedzialnych kierowców, którzy parkują samochody wzdłuż ulicy oraz na trawnikach w pobliżu znajdującej się tam kamienicy

 

 

Ze względu na wzmożony ruch boją się również o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Do kwietnia b.r. w obszarze tym stał znak drogowy„D 40”, który oznaczał strefę zamieszkania z możliwością parkowania samochodów tylko w miejscach wyznaczonych.

Od kwietnia, na wniosek mieszkańców ul. Dąbrowskiego 10 – wokół kamienicy ustawionych zostało aż 6 znaków „B36” – które oznaczają zakaz zatrzymywania się. Niestety kierowcy notorycznie ignorują ten zakaz i parkują samochody wokół budynku, na zakrętach, wzdłuż ulicy i na trawnikach. Zdarzają się również sytuacje parkowania pojazdów na Placu Miejskim 1 – tuż obok kina.

 

Notorycznie łamany jest również przepis nakazujący parkowanie pojazdów 10 metrów od przejścia dla pieszych i skrzyżowania. Kierowcy parkują samochody tuż za przejściem na samym wjeździe od ul. Dąbrowskiego.

 

Mieszkańcy ul. Dąbrowskiego 10 są już zmęczeni skargami. Codziennie interwencję w tym miejscu podejmuje Straż Miejska.

 

 

Od początku roku:

 • wpłynęło 89 zgłoszeń od mieszkańców ul. Dąbrowskiego 10 o naruszeniu przepisów dot. parkowania pojazdów
 • SM wystawiła w tym obszarze aż 244 mandaty i 194 pouczenia
 • na Placu Miejskim 1 bok kina dodatkowo – 14 mandatów i 15 pouczeń.

 

 

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i nieutrudnianie codziennego życia lokatorom ul. Dąbrowskiego 10. Galeria Brama Mazur dysponuje parkingami podziemnymi (opłata dzienna 3 zł).

 

 

12 odpowiedzi na “ZAKAZ PARKOWANIA NA UL. DĄBROWSKIEGO 10 W EŁKU”

 1. Anonim pisze:

  Moim zdaniem zarządca galerii powinien zlikwidować opłatę za parking do dwóch godzin( wynika to z mojej obserwacji ile czasu się tam spędza) i wprowadzić opłatę złotówkę za 3-5 godzin, 5-8 godzin -2 złote, a 8-24 godzin 3 złote. Wtedy nikt by nie parkował przy Dąbrowskiego 10.

 2. Ja pisze:

  Jak zarzadcy gallerii podnoszą ceny za parkowanie to nie ma co sie dziwic. W inn5ch miastach, wiekszych niz Elk nie ma takich wygurowanych cen. A i nie każdy może wjechac, tam wyższe auta zaczpiaja dachem przy wjezdzie pod parking 🙂

 3. SOROS pisze:

  Taniej mandat zapłacić no biznes w uj hahahaha

 4. weteran pisze:

  Poszli śladem wjazdu do Szpitala Wojskowego obok też podniesiono do 3 zł.
  Z tą różnicą,że Parking przy Szpitalu Wojskowym jest w ” FATALNYM STANIE”!
  Można uszkodzić oponę………………

 5. Anonim pisze:

  Zakaz to zakaz, jak biedote nie stać na parking podziemny to niech jadą do Białego lub Suwałk. Tak samo narzekanie pracowników 25x3zł= 75zł za parking w miesiącu. To sobie jeździjcie autobusami. Przepisy to przepisy. Wkurzające jest to gdy nagle ktoś wybiega na pasy a ja nic nie widze przez zaparkowany na nich bus czy inny samochód. Powinni na dąbrowskiego wprowadzić szlaban na karte dla mieszkancow i spokoj

 6. Monika pisze:

  Zapraszam straż miejską na parking przy ul. Mickiewicza 1/1a tutaj parkują kierowcy z całego Ełku i przyjezdni załatwiający sprawy i zakupy w centrum. Dlaczego naszym parkingiem nikt się nie interesuje? Notorycznie samochody stoją na chodniku, a piesi muszą iść parkingiem, nie mówiąc już o tym, że mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów, często krążą kilka razy by znaleźć miejsce. Prosimy o ustawienie znaku zakazu parkowania i parking tylko dla mieszkańców.

 7. Ełczanka pisze:

  Popieram komentarz na temat parkingu przy ul. Mickiewicza 1/1a!!! Idąc z wózkiem muszę iść parkingiem bo na chodniku rząd zaparkowanych samochodów! Mieszkańcy nie mają jak przejść ani gdzie zaparkować bo przyjeżdżający do centrum zostawiają swój samochód na kilka godzin.

 8. d pisze:

  szlaban i po problemie

 9. z Mickiewicza pisze:

  Dołączam się do zaproszenia na Mickiewicza 1. W ciągu kilku lat zrobił się tam zwykły śmietnik, w dużej części dzięki ełckim „inwestorom”. Dodajmy do tego niską kulturę kierowców (parkowanie na chodniku, rozjeżdżanie trawników, podjeżdżanie pod samą klatkę) i mamy, co mamy, w samym środku miasta.

 10. Janusz pisze:

  Ludzie co z wami 3 zł za 24 godziny to dużo, komuś się pomieszalo ci co parkuja na Dąbrowskiego to skanery na browar to im nie żal. Mają pół godziny za darmo można zrobić małe zakupy a za 3 zł 24 godziny i oni dyskutują o cenie, koszmar.

 11. Marriu pisze:

  Drodzy poszkowani Mieszkańcy: zgłaszajcid wszystko do SM. Droga SM: przyjeżdżajcie z lawetą. W Warszawie takie numery nauczyły ludzi nieparkowania w niedozwolonych miejscach.9

 12. Podpis pisze:

  No tak, 3 zł szkoda, no majątek po prostu, jak januszom szkoda takiej bajońskiej kwoty za parkowanie swoich tdi-ków to niech do biedronki jadą tam parking jest za darmo. A na dąbrowskiego nie szlaban tylko straż miejską z lawetą potrzeba, i zabierać samochody, 50zł mandatu i opłata za lawetę ze 300-400 i jeden raz wystarczy żeby nauczyć. A jak nie to drugi, trzeci… naprawdę da się tam ruch ucywilizować tylko trzeba żeby straż miejskka wreszcie do roboty się wzieła.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015