Zapytaliśmy… Radosława Dorszewskiego, prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Mazur Ełk
Nasza rozmowa

– Zdążył Pan już poznać zespół?
– Tak, oczywiście. Przez ostatnie dwa miesiące miałem okazję wspierać drużynę na boisku jako zawodnik. To pozwoliło mi poznać zespół również od środka.

 

– Jakie będą pierwsze kroki nowego prezesa Mazura Ełk?
– Wraz z nowo powołanym zarządem w pierwszej kolejności skoncentrujemy się na pracy z młodzieżą z naszej Akademii, bo to oni są przyszłością klubu. Zaczniemy od dobrania odpowiedniego systemu szkoleniowego. Naszym kolejnym krokiem będzie dobranie  solidnej i odpowiedzialnej bazy trenerskiej, która umożliwi sportowy rozwój naszej ełckiej młodzieży. Ważnym aspektem, którego nie możemy pominąć, jest zadbanie o finansową stabilizację całego klubu. Bez niej nie uda się nam osiągnąć wspomnianych wcześniej celów. Ze swojej strony mogę obiecać, że wraz z nowym zarządem dołożymy wszelkich starań, aby klub Mazur Ełk pozostał symbolem naszego miasta i kształtował młodzież.

 

– Jak bardzo związany jest Pan ze sportem?
– Od zawsze byłem związany z piłką nożną. Jako 9-latek przyszedłem po raz pierwszy na trening ełckiego Mazura, a swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiałem pod okiem patrona naszego stadionu Stefana Marcinkiewicza. Przeszedłem kolejno przez wszystkie juniorskie etapy Mazura. W wieku 19 lat rozpocząłem współpracę z innymi klubami i przez kolejne lata piłkarskie i zawodowe doświadczenie zdobywałem nie tylko na polskich, ale też zagranicznych boiskach.

 

– Zdążył już Pan dokładnie przyjrzeć się kondycji finansowej Mazura? Jak ona wygląda?
– Tak, miałem już czas i okazję zapoznać się z kondycją finansową klubu. Wraz z nowym zarządem widzimy szansę na pełną równowagę i jej stabilizację. Więcej na ten temat będę mógł powiedzieć po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym, które do 15 grudnia złożyć ma poprzedni zarząd.

 

– Jakie działania planuje Pan zrealizować, by doprowadzić do stabilizacji finansowej klubu?
– Jesteśmy w trakcie rozmów z wieloma firmami gotowymi do podjęcia współpracy z nami. Z częścią z nich już podpisaliśmy umowy i tym samym zapewniliśmy klubowi oraz reprezentującym go piłkarzom nowy start.

 

– Z co z trenerami – zostają?
– Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że na pewno zostanie z nami trener pierwszej drużyny Przemysław Kołłątaj. Co do trenerów młodzieży – toczą się jeszcze rozmowy. Myślę, że wszystko wyjaśni się jeszcze w tym roku.

 

– Czas na pytanie być może niewygodne, ale konieczne: Jak ocenia Pan pracę swojego poprzednika?
– Nie do mnie należy zadanie oceniania poprzedniego prezesa klubu. Wierzę, że w miarę możliwości zrobił dla Mazura wszystko, co najlepsze.

 

– Czego można życzyć klubowi i jego Prezesowi na początku wspólnej drogi?
– Prezesowi zaufania, a klubowi jak największego zaangażowania się młodzieży, dla której piłka stanie się prawdziwą pasją.

6 odpowiedzi na “Zapytaliśmy… Radosława Dorszewskiego, prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Mazur Ełk”

 1. Kibic pisze:

  Panie Prezesie, najpierw Pan powinien być skoncentrowany na zdobyciu funduszy. Jakoś do tej pory niewielu sponsorów chciało pomoc Mazurowi. Część zapewnia roznegliżowanych chłopców na galach bokserskich. Może gdyby piłkarze grali w slipkach uzyskaliby większe finansowe poparcie. Również a może przede wszystkim miasta.

 2. Jan pisze:

  Myślę ,że wypadałoby podać cały skład nowego zarządu .. Swoją drogą ciekaw jestem kiedy odbyły się wybory nowych władz.. Interesującej jest również to ,że nowy prezes był w grupie zawodników , którzy odmawiali treningów i zażądali zmiany poprzedniego zarządu …
  Czy nowy zarząd i pan prezes będzie wynagradzał 16-17 latków za granie na takim poziomie ? O:7 ; 0:4 …
  Może więcej konkretnych informacji
  Poprzedni zarząd też miał takie ambitne plany .
  Ciekaw jestem o jakich sponsorach mówi ten pan ?

 3. Amar pisze:

  Już widzę tych sponsorów. Ustawiają się w kolejce. Gdyby byli, ogłoszonoby natychmiast. Rozwalili drużynę która zaczynała wygrywać. Bo komuś się coś zachciało.

 4. Jan pisze:

  Jeśli ktoś ma sponsorów to po negocjacjach ich ujawnia. Czekamy. Jednak coś tu cuchnie. Czy to prawda że chodziło o to by odsunąć poprzedni zarząd? Czy to prawda że ten z góry maczał w tym paluszki?

 5. Dar pisze:

  Facjata źle wróży.

 6. Kibic pisze:

  Czy to prawda że ten pan ma obywatelstwo niemieckie. To nikomu nie przeszkadza ale dobrze wiedzieć.Moze sprowadzi kogoś z Bundesligi. 600 zł miesięcznie niezła kasa.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015