Zawodnicy Judo Shamo Ełk z kolejnymi medalami
Foto Galeria

Wzbogaca się tegoroczny dorobek medalowy zawodników Klubu Judo Shamo Ełk. Za nimi Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. O cenne krążki ełczanie walczyli w niedzielę 5 grudnia w Krotoszynie.

 

W grupie juniorów w kategorii 80 kg startowali Dawid Rafałowski i Rafał Butyński. Pierwszy z nich wywalczył złoto, drugiemu przypadł w udziale medal brązowy.

 

– Regulamin sportowy PZSumo na tej rangi zawodach pozwala walczyć także jedną kategorię wagową wyżej – mówi Krzysztof Sosnowski, trener Klubu Judo Shamo Ełk. – Nasi juniorzy spróbowali swoich sił w wadze 90kg. W niej na podium stanął Rafał, który odebrał medal złoty , a z medalem brązowym rywalizację w tej kategorii zakończył Dawid.

 

W grupie juniorów Rafał stoczył łącznie 10 walk, a Dawid 9 pojedynków. Oprócz tego obaj zawodnicy startowali dodatkowo w seniorach. Tam byli poza podium, ale przewalczyli po kolejnych 6 potyczek.

 

– Turnieje te zaliczane są do rankingu na rok 2022 – mówi Krzysztof Sosnowski. – Walczymy o kadrę narodową juniorów i wyjazd na Mistrzostwa Europy w 2022.

 

W grupie seniorów w dwóch kategoriach wystartował Jakub Makal i wywalczył dwa medale brązowe Kuba rywalizował w wagach 70kg i 77kg. Srebro dorzucił trener Krzysztof Sosnowski w wadze 85kg.

 

Fot.: Arch klubu

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu na zgłoszenia do Nagrody „Ełcki Bocian”
  Starostwo Powiatowe w Ełku przedłuża termin na...
Powiat Ełcki Społeczna Rada Seniorów województwa powołana
Zuzanna Obrycka została reprezentantem powiatu ełckiego w...
Powiat Ełcki Poprawia się stan sieci dróg powiatu ełckiego
Trwa modernizacja drogi powiatowej nr 1864N na odcinku...
Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2022/2023
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015