Zawodnicy Klubu Judo Shamo Ełk z medalami
Foto Galeria

IKIZAMA CUP Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Piasecznie to pierwsze w tym roku zawody z kalendarza PZJudo, w których braliśmy udział. ekipa Shamo Ełk wystąpiła także w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Sumo. Z zawodów, które odbywały się w Ropczycach wróciliśmy z 3 brązowymi medalami – mówi Krzysztof Sosnowski, trener Klubu Judo Shamo Ełk.

Juniorom Młodszym nie udało się wrócić z medalami, ale cieszą dwa punktowane miejsca. Maja Gutowska stoczyła pięć walk i ostatecznie zajęła V miejsce kat. -57kg. Z kolei Rafał Butyński, także po pięciu pojedynkach, zajął miejsce VII.

 

 

– Dzięki wynikom Mai i Rafała powiększyła się liczba miejsc w ich kategoriach wagowych kwalifikujących do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do których eliminacje zaplanowano 10 kwietnia w Gdyni – mówi trener Krzysztof Sosnowski.

 

 

Po udziale Juniorów Młodszych w Pucharze Polski przyszedł czas na młodszych zawodników z Ełku, którzy walczyli w IKIZAMA JUDO CUP IV o Puchar Burmistrza Gminy Piaseczno.

 

 

– W grupie U14 Otylia Sosnowska wywalczyła brązowy medal w kat.-48kg. Olaf Płatek także sięgnął po brąz w wadze +81kg w grupie młodzików U16 – informuje trener Sosnowski.

 

 

Ekipa Shamo Ełk wystąpiła także w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Sumo.

 

 

– Z zawodów, które odbywały się w Ropczycach, wróciliśmy z 3 brązowymi medalami – mówi trener. – Dawid Rafałowski wywalczył dwa brązy: w kategorii Juniorów -80kg i w grupie Seniorów w wadze -77kg.

 

 

Trzeci brąz do trofeów zdobytych na tych zawodach dorzucił trener ełckich judoków Krzysiek Sosnowski w Seniorach w wadze -85kg. To kolejne medale w sumo w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

 

 

– Pierwsze dwa brązowe medale zdobyliśmy tydzień wcześniej w Kwidzynie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 – mówi Krzysztof Sosnowski.

 

 

Fot.: Arch. klubu

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2021” wręczone
Już po raz szesnasty odbyło się wręczenie wyróżnień i nagród...
Powiat Ełcki Wykonawca przystąpi do termomodernizacji
Władze powiatu ełckiego symbolicznie oddały teren Zespołu Szkół...
Powiat Ełcki Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 6
Władze powiatu podpisały umowę z wykonawcą na...
Powiat Ełcki Większy komfort podróżowania po powiecie
Władze powiatu ełckiego podpisały umowę na realizację przewozów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015