Zbliża się Jubileusz Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

Społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku zaprasza absolwentów, rodziców, uczniów, przyjaciół i partnerów szkoły do udziału w obchodach Jubileuszu. W tym roku placówka świętuje swoje 50-lecie. Związane z tym uroczystości odbędą się 28 lutego. Okazji do świętowania dostarczą również: 25-lecie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz 15-lecie działalności Szkolnego Koła Caritas.

 

– Pragniemy przywołać okoliczności, w jakich powstawała szkoła, jak się zmieniała na tle burzliwej, trudnej, ale i pięknej historii kraju, regionu, powiatu, miasta, przywołać ludzi, którzy kształtowali ideały, wartości, dziś przez nas, ich spadkobierców, podtrzymywane – mówi Małgorzata Ladzińska z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku. – Pragniemy przywołać obrazy z życia szkoły, z naszego wspólnego życia, codzienne trudy, ale także sukcesy, smutki i radości. Pragniemy zatrzymać się, by przypomnieć jednym, uświadomić innym, że wszyscy na różnych etapach istnienia naszej szkoły byliśmy i jesteśmy współtwórcami jej wyjątkowej historii i zawsze będziemy częścią jej społeczności. Uznaliśmy, że najlepiej oddadzą to słowa: „…wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad” (Paulo Coelho), dlatego stały się mottem podjętych działań Jubileuszowych.

 

Organizatorzy jubileuszowej uroczystości zapraszają do śledzenia strony internetowej szkoły, gdzie umieszczane będą informacje, zdjęcia, filmy i materiały dokumentujące życie szkoły na przestrzeni pięćdziesięciu lat.

 

– Zachęcamy Państwa do włączenia się w tworzenie tej wirtualnej monografii – dodaje Małgorzata Ladzińska. – Wszelkie informacje można wysyłać na adres mailowy szkoły: sekretariat@zs2.elk.pl.

 

Fot: ZS nr 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015