Zbliża się Jubileusz Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

Społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku zaprasza absolwentów, rodziców, uczniów, przyjaciół i partnerów szkoły do udziału w obchodach Jubileuszu. W tym roku placówka świętuje swoje 50-lecie. Związane z tym uroczystości odbędą się 28 lutego. Okazji do świętowania dostarczą również: 25-lecie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz 15-lecie działalności Szkolnego Koła Caritas.

 

– Pragniemy przywołać okoliczności, w jakich powstawała szkoła, jak się zmieniała na tle burzliwej, trudnej, ale i pięknej historii kraju, regionu, powiatu, miasta, przywołać ludzi, którzy kształtowali ideały, wartości, dziś przez nas, ich spadkobierców, podtrzymywane – mówi Małgorzata Ladzińska z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku. – Pragniemy przywołać obrazy z życia szkoły, z naszego wspólnego życia, codzienne trudy, ale także sukcesy, smutki i radości. Pragniemy zatrzymać się, by przypomnieć jednym, uświadomić innym, że wszyscy na różnych etapach istnienia naszej szkoły byliśmy i jesteśmy współtwórcami jej wyjątkowej historii i zawsze będziemy częścią jej społeczności. Uznaliśmy, że najlepiej oddadzą to słowa: „…wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad” (Paulo Coelho), dlatego stały się mottem podjętych działań Jubileuszowych.

 

Organizatorzy jubileuszowej uroczystości zapraszają do śledzenia strony internetowej szkoły, gdzie umieszczane będą informacje, zdjęcia, filmy i materiały dokumentujące życie szkoły na przestrzeni pięćdziesięciu lat.

 

– Zachęcamy Państwa do włączenia się w tworzenie tej wirtualnej monografii – dodaje Małgorzata Ladzińska. – Wszelkie informacje można wysyłać na adres mailowy szkoły: sekretariat@zs2.elk.pl.

 

Fot: ZS nr 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

32 − = 25

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Powiat Ełcki Młodzież ratuje życie
Szkolny Klub Ratownika „Cor” zorganizował Międzyszkolny Konkurs...
Powiat Ełcki ,,Cooltura Słowa”
,,Cooltura Słowa” to hasło tegorocznej kampanii ,,Przemocy STOP....
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015