Zbliża się kwalifikacja wojskowa 2018

Zbliża się tegoroczna kwalifikacja wojskowa. W powiecie ełckim rozpocznie się ona 6 lutego. Obowiązek stawienia się mają m.in. mężczyźni urodzeni w roku 1999 oraz w latach 1994 – 1998, jeśli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

 

Kwalifikacja dotyczyć będzie również osób urodzonych w latach 1997 – 1998, które: zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej lub zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.

 

Przed komisją sprawdzającą zdolność do odbycia służby wojskowej stawią się również kobiety urodzone w latach 1994 – 1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej oraz osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

 

Kwalifikacja wojskowa podobnie jak w latach poprzednich, przeprowadzona będzie w budynku Bursy Szkolnej w Ełku, przy ul. Sikorskiego 5A (I piętro), tel. 605 682 851. Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej są zobowiązane zgłosić się na wezwanie w miejscu i terminie określonym w wezwaniu.

 

tt

2 odpowiedzi na “Zbliża się kwalifikacja wojskowa 2018”

  1. wet pisze:

    ARMIA rośnie w siłę.

  2. Jarek pisze:

    Osoby które nie otrzymały wezwań a podlegają stawiennictwu na kwalifikację uprzejmie proszę o kontakt z Biurem Obrony Cywilnej i Spraw Wojskowych Urzędu Miasta Ełku nr tel 87 732 62 83

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015