Zbliża się XIX Finał Szlachetnej Paczki

W całej Polsce 7 i 8 grudnia odbędzie się XIX Finał Szlachetnej Paczki. Po raz kolejny w ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej włącza się Ełk. Podczas ełckiego finału akcji, wszyscy darczyńcy mogą przekazać swoje prezenty do Parku Naukowo – Technologicznego, ul. Podmiejska 5, w godz. 8 – 16. Za pośrednictwem wolontariuszy Szlachetnej paczki dary trafią do rodzin potrzebujących wsparcia.

 

Akcja Szlachetna Paczka organizowana jest w Ełku już po raz szósty. Na tę chwilę do projektu włączonych zostało 40 rodzin z Ełku i okolic. W dalszym ciągu trwa weryfikacja kolejnych. Pomoc otrzymają wszystkie zakwalifikowane do projektu. Osoby, które chcą zostać darczyńcami, mogą zarejestrować się na stronie stronie internetowej Szlachetnej Paczki. Tam można też wybrać rodzinę, której udzieli się wsparcia.

 

„Szlachetna Paczka” to projekt realizowany przez stowarzyszenie „WIOSNA” z siedzibą w Krakowie.  Akcja ma na celu pomoc osobom bądź rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn tj.: niepełnosprawność, choroba w rodzinie, utrata pracy, samotność, czy samotne rodzicielstwo.

 

Źródło: UM Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015