Zbliżają się ferie zimowe. Jak spędzić je w Ełku?

Trwa odliczanie dni do ferii zimowych. W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczną się one 21 stycznia i potrwają do 3 lutego. Ełckie placówki kulturalne, edukacyjne i rekreacyjno-sportowe zadbają, by młodzi ełczanie, którzy nie wyjada z miasta, nie nudzili się podczas dni wolnych od zająć szkolnych.

 

Ełckie Centrum Kultury zaprasza dzieci oraz młodzież na warsztaty teatralne, taneczne, garncarskie oraz modelarskie. Czas wolny można tam będzie spędzić również grając w gry planszowe lub oglądając spektakl „Karmelek” adresowany do widzów od 4 roku życia. Nie zabraknie też ciekawych propozycji przygotowanych przez Kino ECK.

 

„W krainie wulkanów” to hasło spotkań, które w trakcie ferii zimowych odbędą się w Szkole Artystycznej w Ełku. To propozycja dla dzieci w wieku 6-12 lat na spędzenie ferii w Szkole Artystycznej. Zaplanowano dwa turnusy: 21 – 25 stycznia oraz 28 stycznia – 1 luty. W programie m.in.: warsztaty plastyczne, taneczne i muzyczne.

 

Na „Zimowisko w Parku Wodnym” dzieci w wieku od 7 do 13 lat zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku. Zajęcia będą odbywały się od 21 stycznia do 1 lutego. W programie m.in.: zabawy w wodzie z wykorzystaniem atrakcji Parku Wodnego, zajęcia plastyczne, gry i zabawy sportowe, wyjście do kina i lodowisko. Organizatorzy zapewniają uczestnikom ubezpieczenie NNW oraz wyżywienie – II śniadanie i obiad.

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku przygotowała dzieciom w wieku 6 – 10 lat cykl spotkań pod hasłem „Ferie na luzie – ćwiczymy buzię”. Termin: 21 stycznia – 1 luty. W programie m.in.: spektakl teatru Maska, kalambury, gry planszowe, zajęcia plastyczne, warsztaty kaligraficzne oraz zabawy językowe.

 

Ferie z Muzeum Historycznym w Ełku to dwie propozycje. W pierwszym tygodniu ferii (21 – 25 stycznia) MHE zaprasza dzieci z grup zorganizowanych na zajęcia „W karnawale same bale”. W programie m.in.: prezentacja zabytków etnograficznych i warsztaty plastyczne wykonywanie masek karnawałowych. Będzie też można poznać dawne zwyczaje okresu karnawału.

 

W drugim tygodniu ferii MHE zaprasza wszystkich chętnych na „Warsztaty modelarstwa kolejowego”. Te zajęcia to propozycja dla osób indywidualnych. Warsztaty edukacyjne składają się z dwóch części: I cześć – wprowadzająca w temat historii kolejnictwa, w szczególności historii kolei w Ełku i na Mazurach; II część – kurs modelarstwa kolejowego na poziomie podstawowym prowadzony przez instruktorów z Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego.

 

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym zapraszają dzieci w wieku od 7 do 11 roku życia na Zimowisko w CEE. Terminy: I turnus 21 – 25 stycznia, II turnus 28 stycznia – 1 lutego. W programie m.in.: zajęcia edukacyjne i zabawy praktyczne nt. Ekologii, energii wodnej i energii wiatru, gra edukacyjna ekosystemy lasu, projekcja filmu – bajka „OSZCZĘDZANIE ENERGII”, wykonanie latawców – latających ptaków i łapaczy snów z papierowych talerzyków, eksperymentowanie z kolorami: mieszanie barw, tęcza na talerzu, barwienie kwiatów, malowanie za pomocą puchnących farb, tworzenie baniek mydlanych, wykonanie patyczkowych figur oraz ekostworków z resztek materiałów, patyczków, nakrętek, butelek, itp.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć dostępne są u organizatorów.

 

fm

2 odpowiedzi na “Zbliżają się ferie zimowe. Jak spędzić je w Ełku?”

  1. mama pisze:

    Program powalający …”z nóg”. Co z dziećmi po 11-tym roku życia?

  2. Mama z Ełku pisze:

    Warsztaty z modelarstwo kolejowego myślę że mogą spodobać się dla 11latka

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015