Zdarzenia drogowe z rowerzystami

Policjanci z Ełku pracowali wczoraj (29 czerwca) na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Do pierwszego doszło na ul. Sikorskiego – tam zderzyły się dwie osoby jadące chodnikiem. Natomiast na ul. Kilińskiego kierująca osobowym oplem potrąciła rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych.

 

Na ul. Sikorskiego 17-letni rowerzysta jadąc po chodniku czołowo zderzył się z rowerzystką jadącą z naprzeciwka. 71-letnia kobieta trafiła do szpitala z urazem nogi. Nastolatek nie doznał obrażeń i opuścił szpital tego samego dnia. Oboje byli trzeźwi.

 

– Do kolejnego zdarzenia doszło przy ul. Kilińskiego – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Z ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia kierująca osobowym oplem zjeżdżając z ronda na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła rowerzystę jadącego po przejściu. 65-letni rowerzysta z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności obu tych zdarzeń i apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

– Pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym, a niestety nie zawsze te podróże kończą się szczęśliwie – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Pamiętajmy, że rowerzyści tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa, a bezpieczeństwo na drogach zależy od przestrzegania przepisów prawa, kultury i życzliwości wszystkich jego uczestników.

 

Fot.: KPP Ełk

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015