Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów

W Ełku kierowca audi potrącił 15-letnią rowerzystkę, która przejeżdżała rowerem po przejściu dla pieszych. W gminie Prostki nietrzeźwy rowerzysta wjechał w ciągnik rolniczy. Na szczęście w tych zdarzeniach nie było osób rannych i nikt nie wymagał pomocy medycznej.

 

– Policjanci z Ełku pracowali wczoraj (14 września – red.) na miejscu dwóch zdarzeń na drodze z udziałem rowerzystów – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Do pierwszego zdarzenia doszło w Ełku przy ul. Mickiewicza. Policjanci ustalili, że kierujący osobowym audi potrącił rowerzystkę, która wjechała na oznakowane przejście dla pieszych. Kierujący autem uderzył ją i nastolatka przewróciła się na rowerze. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej. 15-latka została przekazana rodzicom. Natomiast 21-letni kierowca został ukarany mandatem. O wykroczeniach nastolatki zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło w gminie Prostki. Tam kierujący rowerem wjechał w ciągnik rolniczy, powodując kolizję. Nie było osób rannych. Okazało się, że rowerzysta poruszał się po drodze w stanie nietrzeźwym. 35-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

 

– Pogoda wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów, dlatego dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg zachowajmy ostrożność i przestrzegajmy obowiązujących na drodze przepisów – apeluje sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 + 1 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 74 = 75

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015