Zgłoszenie obywatelskie pomogło zatrzymać nietrzeźwego szofera

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie – każdy sposób jest dobry, by powstrzymać nietrzeźwego kierowcę. Dziś w nocy (9/10 marca), dzięki informacji od świadków, policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał swoim samochodem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

– Dzięki pomocy i zgłoszeniu od zaniepokojonej kobiety policjanci dzisiejszej nocy (z 9 na 10 marca – red.) zatrzymali nietrzeźwego kierowcę – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Kobieta zwróciła uwagę na niebezpieczne manewry kierującego hondą. Pojazd ten jechał środkiem jezdni oraz nienaturalnie zjeżdżał na pobocze – taki sposób jazdy spowodował jej niepokój, więc postanowiła zadzwonić w tej sprawie pod numer alarmowy.

 

Przypuszczenia kobiety okazały się trafne. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało u 55-letniego kierującego hondą blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

– Taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dziękujemy świadkom za właściwą postawę – to pokazuje, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, reagując na takie zagrożenia możemy uratować komuś życie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015