Zmiana organizacji ruchu drogowego oraz rozkładów jazdy i tras autobusów ełckiego MZK

Kolejne utrudnienia w ruchu i czasowe zmiany w jego organizacji. Tym razem zamknięty zostanie przejazd kolejowy oraz wlot na rondo od ul. Łukasiewicza. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 3 do 20 czerwca.

 

W pierwszym etapie prac, od 3 do 17 czerwca, prowadzone będą prace na infrastrukturze kolejowej, konstrukcja drogi oraz budowa wyspy na ul. Łukasiewicza na wlocie ronda. Na czas budowy ruch pieszych zostanie poprowadzony wokół ronda przez sąsiadującą z przejazdem kolejowym działkę w kierunku przejścia dla pieszych na ul. Witosa. Po zakończeniu robót ruch pieszych zostanie poprowadzony wokół ronda oraz nowo wybudowanym chodnikiem na ul. Łukasiewicza w kierunku przejścia na ul. Witosa. W związku z zamknięciem części ulic Sikorskiego i Łukasiewicza konieczne jest wprowadzenie objazdu ulicami Sikorskiego, Gdańską, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Suwalską do ulicy Łukasiewicza. W celu zminimalizowania utrudnień przejazd pojazdów ul. Słoneczną przez rondo do ul. Sikorskiego i os. Zatorze zostanie zachowany.

 

W kolejnym etapie, od 18 do 20 czerwca, planowane wykonanie warstwy ścieralnej nowo budowanego ronda u zbiegu ulic: Słonecznej – Łukasiewicza – Sikorskiego. Na czas wykonywania prac budowlanych ruch pieszych zostanie poprowadzony chodnikiem na ul. Łukasiewicza wokół ronda i przez tymczasowe przejście w bezpośrednim sąsiedztwie przejazdu kolejowego w kierunku przejścia dla pieszych na ul. Witosa (bezpośrednio przy budce dróżnika). Ruch kołowy zostanie przekierowany na wyznaczony objazd ulicami Sikorskiego, Gdańską, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Suwalską do ulicy Łukasiewicza. Dojazd do ul. Łukasiewicza od ul. Sikorskiego zostanie poprowadzony ulicami Tęczową, Staszica, Sucharskiego, Mazurską, ul. Suwalską.

W związku z pracami, od 3 do 20 czerwca zmianie ulegną przebiegi i rozkłady jazdy linii komunikacyjnych nr 4, 11 oraz 14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

91 − = 84

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

97 − = 94

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015