Zmiany w organizacji ruchu. Bezpłatna komunikacja miejska.

W środę 31 października o godz. 17 wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w okolicach ełckich cmentarzy. Będą one obowiązywały do godz. 20 w czwartek 1 listopada. Tego dnia w Ełku każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej, a teren targowiska udostępniony zostanie w charakterze parkingu.

 

Jak każdego roku w Dzień Wszystkich Świętych w okolicach ełckich nekropolii obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Dotyczą one ulic: Targowej, Kochanowskiego, Cmentarnej, Towarowej oraz Matejki.

 

Już w środę 31 października o godz. 17 na wyjazdach na wyjazdach z targowiska, „Kauflandu” i domu towarowego „ATU” i budynku przy ul. Targowa 10 wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo.

 

Na całej długości ul. Cmentarnej będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów. Zamknięty zostanie także przejazd kolejowy przy ul. Cmentarnej. Natomiast przy ul. Towarowej po obu stronach drogi będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na jezdni. Na znaki zakazujące zatrzymywania się trzeba uważać również na ul. Matejki.

 

Dobrą wiadomością dla osób, które na cmentarz planują dojechać autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku jest to, że 1 listopada przejazdy na terenie miasta będą bezpłatne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę tymczasowe zmiany w kursach linii, które na co dzień przebiegają przez ul. Kilińskiego. Pierwszego dnia listopada wszystkie przystanki na tej ulicy zostaną zamknięte, a autobusy przekierowane zostaną na ul. Kochanowskiego.

 

Dodatkowo 1 listopada łatwiej będzie dostać się komunikacją miejską na cmentarz przy ul. Towarowej w Ełku. Uruchomionych zostanie bowiem 5 kursów linii nr 16. Z przystanku początkowego przy ul. Piwnika Ponurego autobusy odjadą o godz.: 8:10, 10:05, 11:50, 14:00, 16:00 i pojadą ulicami: Kolonia – Sikorskiego – Kajki – Wojska Polskiego – Mickiewicza – Dąbrowskiego – Kościuszki – Wojska Polskiego – Targowa – Kochanowskiego – Przemysłowa – Żelazna – Towarowa – Strefowa – Przemysłowa – Grajewska – Jana Pawła II.

 

mk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Nietypowy Mikołajkowy Autobus Radia 5
Jak co roku Starostwo Powiatowe w Ełku uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (5/6)
Przedostatnią inwestycją, która została zrealizowana w bieżącym...
Powiat Ełcki Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Konkurs fotograficzny „Rower i ja”. Z obiektywem na rowerze...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015