Znamy skład reprezentacji piłkarskiej. MKS Ełk gotowy do rozgrywek.

MKS Ełk zaprezentował swój pierwszy skład. Znany jest też terminarz rozgrywek. Piłkarze gotowi są do jesiennych rozgrywek III ligi grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej.

 

MKS Ełk jest bardzo młodym klubem. Jego historia rozpoczęła się 5 lipca tego roku. Był to dzień, w którym dwa zespoły: MKS Mazur Ełk i Płomień Ełk połączyły się w jeden. Od tamtej pory zawodnicy trenują pod wspólnymi barwami. W szeregach nowego klubu zobaczyć można zawodników znanych ełczanom z obu poprzednich zespołów. Obok nich na murawę boiska wychodzić będą nowe postacie.

 

– W prawdzie nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby skompletować kadrę, ae udało nam się – mówi Mirosław Dymek, trener MKS Ełk. – Jest to dużą zasługą dyrektora sportowego, który zna ten rynek i polecił nam wiele osób. Myślę, że są to trafne wybory.

 

Najwyższym celem, jaki Mirosław Dymek stawia swoim zawodnikom, jest zwycięstwo w III lidze grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej.

 

– Będzie to bardzo trudne zadanie, ale takie cele trzeba sobie stawiać – mówi trener MKS Ełk. – Na pewno będziemy chcieli znaleźć się w pierwszej szóstce. To jest nasze minimum.

 

Cel, jakim jest pierwsza szóstka III ligi potwierdza kapitan drużyny, Kamil Jackiewicz. Jego zdaniem jest on możliwy do osiągnięcia, bo chociaż zespół jest świeży, to tworzący go piłkarze zdążyli już ze sobą się zgrać.

 

– Mamy nowy zespół, nowe twarze i nową jakość – mówi kapitan MKS Ełk. – Jestem zbudowany pracą nowych chłopaków i mam nadzieję, że to zaowocuje wynikami w lidze. Mierzyć będziemy w pierwszą szóstkę, aczkolwiek mierzymy w drugą ligę. Nie chcemy jednak wprowadzać do zespołu niepotrzebnej nerwowości, więc spokojnie walczymy o utrzymanie w III lidze.

 

W kadrze pierwszego zespołu MKS Ełk zagrają: Kamil Ulman, Wojciech Muzyk i Oliver Konopko – bramkarze, Adam Finfando, Łukasz Grygo, Bartłomiej Kaszkiel, Wojciech Kuriata i Wojciech Zalewski – obrońcy, Mateusz Furman, Kacper Jagłowski, Konrad Piwko i Krzysztof Stupiński – obrońca/pomocnik, Mateusz Butkiewicz, Jakub Ciuńczy, Dawid Duda, Patryk Gondek, Radosław Gulbierz, Marcin Kraska, Maciej Orpik, Michał Pietroń, Marcin Sirant, Łukasz Wesołowski i Maciej Kisiel – pomocnik oraz napastnicy – Kamil Jackiewicz, Mateusz Krysiński i Bartłomiej Wierzbicki.

 

– Kto tu jest mocnym punktem, pokażą dopiero mecze mistrzowskie – mówi Mirosław Dymek, trener MKS Ełk. – Wartość tych piłkarzy wyjdzie w momencie, w którym zaczniemy grać o punkty. Osobą znana mi i w Ełku jest Kamil Jackiewicz, który ma olbrzymie doświadczenie. Doświadczonym zawodnikiem jest też Michał Pietroń. Na nich liczę. Liczę też, że przy nich pozostałym chłopakom będzie grało się lepiej i będą czuli się pewniej. Przede wszystkim liczę też na to, że uda się nam stworzyć dobry kolektyw. W grach zespołowych nie graja indywidualności. Gra zespół. To jest najważniejsze i w tym kierunku pracujemy. Chcę, żeby taką świadomość mieli też zawodnicy. To zespół wygrywa, a nie poszczególne osoby.

 

em
Terminarz rozgrywek III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej jesień 2015/2016:
1. MKS Ełk – MKS Rominta Gołdap 12 sierpnia, godz. 17
2. MKS Ełk – MKS Korsze 22 sierpnia, godz. 17
3. MKS Ełk – ŁKS 1926 Łomża 29 sierpnia, godz. 17
4. MKS Ełk – KS Start Działdowo 10 września, godz. 16
5. MKS Ełk – Jagiellonia II Białystok 3, października godz. 16
6. MKS Ełk – Granica Kętrzyn 17 października, godz. 11
7. MKS Ełk – MKS Huragan Morąg 30 października, godz. 14
8. MKS Ełk – ZKS Olimpia Elbląg 11 listopada, godz. 13
9. MKS Ełk – MLKS Znicz Biała Piska 14 listopada, godz. 13

Jedna odpowiedź do “Znamy skład reprezentacji piłkarskiej. MKS Ełk gotowy do rozgrywek.”

  1. m pisze:

    no ciekawe czy wyniki będą teraz lepsze:) powodzenia

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015