Zniszczony płot, zabite kury, rozbite auto, a pijany kierowca w areszcie

Do policyjnego aresztu trafił pijany 21-latek, który bez wiedzy swojego znajomego wziął kluczyki od jego auta i pojechał nim z Ełku w kierunku Prostek. W drodze stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji i wjechał na nią. Tam zniszczył elementy wyposażenia gospodarstwa i zabił kilkanaście kur. Rozbite auto pozostawił na miejscu i taksówką wrócił do właściciela samochodu, żeby mu o wszystkim opowiedzieć. Tam też zastali go i zatrzymali policjanci.

 

W minioną w niedzielę wieczorem (06 października – red.) 21-letni mieszkaniec gminy Prostki odwiedził swojego znajomego w Ełku. Obaj razem do późnych godzin nocnych pili alkohol. W pewnym momencie, kiedy właściciel mieszkania zasnął, 21-latek w tajemnicy wziął kluczyki od jego auta i pojechał w kierunku Prostek. Niestety po drodze w miejscowości Niedźwiedzkie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. To jednak nie zatrzymało rozpędzonego samochodu, który wjechał na podwórko, uszkadzając różne elementy gospodarstwa i zabijając kilkanaście kur. Auto się zatrzymało, jednak jego kierowca nie. 21-latek wysiadł z uszkodzonej osobówki i pozostawił ją na posesji, a sam zamówił taksówkę i wrócił nią do swojego znajomego, by opowiedzieć mu co zaszło.

 

O sprawie powiadomieni zostali policjanci, którzy zatrzymali 21-latka, umieszczając go w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w tym czasie miał 1,8 promila alkoholu w organizmie Powstałe w wyniku tego zdarzenia straty właściciel posesji wstępnie oszacował na kwotę około 10 tys. zł.

 

21-latek już usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie strat w mieniu.

 

Źródło: KWP Olsztyn

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015