Zrzutka na respirator dla Ełku

 

Trwa zbiórka pieniędzy na respirator dla szpitala spółki „Pro-Medica” w Ełku. Akcję zainicjował ełczanin z pochodzenia, a obecnie przedsiębiorca z Oławy Ireneusz Markowski.

 

– Skontaktowałem się z moim kolegą z czasów, gdy jeszcze mieszkałem w Ełku, radnym Wesołowskim – mówi Ireneusz Markowski. – W trakcie luźnej rozmowy ustaliliśmy, że otwieramy projekt wsparcia respiratorem naszego miasta Ełk. Robert skontaktował się z prezydentem Ełku, panem Tomaszem Andrukiewiczem i przekazał naszą propozycję. Pan prezydent wyraził bardzo szybko chęć pomocy i już w pierwszym dniu przeprowadził rozmowę z przedsiębiorcami odnośnie wsparcia tego projektu.

 

W odpowiedzi na propozycję wsparcia ełckiego szpitala respiratorem złożoną przez Ireneusza Markowskiego i radnego miasta Ełku Roberta Wesołowskiego, utworzone zostało konto spółki „Pro-Medica”, na które można wpłacać datki. Akcję można też wspierać za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

 

– Ja już wpłaciłem ustaloną kwotę 20 tys. zł, ale brakuje nam jeszcze około 74 tys. zł – mówi Ireneusz Markowski. – Mam nadzieję, że w krótkim czasie uzbieramy tę kwotę.

 

Zbiórka funduszy na zakup nowego respiratora, który trafić ma do szpitala spółki „Pro-Medica” w Ełku zorganizowana została wraz z z fundacją Kapnij dla Afryki, z którą na co dzień związany jest Ireneusz Markowski.

 

Pieniądze na respirator dla Ełku można wpłacać na:
• zrzutka.pl/z/respiratordlaelku
• konto spółki „Pro-Medica”: 06160014621016794510000005 z dopiskiem: „Na zakup respiratora”

7 odpowiedzi na “Zrzutka na respirator dla Ełku”

 1. RADNY WESOŁOWSKI. pisze:

  Fajne. Irek jest ok. Naprawdę politycy, samorządowcy, przedsiębiorcy mogą być zwariowani. To jest przyszłość.

 2. Artur pisze:

  Wesołowski jako przykład dietę przelać i to szybko.

 3. Joanna pisze:

  A gdzie reszta przedsiębiorców. Mieszkańcy ciągle coś wpłacają np na potrzebujące pomocy nasze dzieciaczki. Wesołowski bez pracy ma dużo czasu. Torba i pojechał po przedsiębiorcach. Tylko „bazgroli” w mediach.

 4. jo pisze:

  Czy chociaż jeden radny, wzorem niektórych samorządowców przekazał swoją dietę na walkę z koronawirusem?

 5. KACPER pisze:

  Ja ma pomysł żeby radni zrobili coś dobrego i poszli śladem innych samorządów i przeznaczyli jedną dietę na zakup respiratora a i nie wymądrzać CIEKAWY JESTEM czy się podpiszą pod tematem.

 6. Joanna Konieczki pisze:

  Kacper, równie dobrze ty możesz przekazać swoje pobory potrzebującym i pochwalić się na łamach DM Ełk. Dobrze rządzić się czyimiś pieniędzmi. Zorganizuj kampanię wyborczą wygraj i wtedy rozporządzaj.

 7. Jerzy. Konieczki pisze:

  Kiedy obserwuję Radnych PiS na sesjach czy komisjach widzę że są prawie zawsze przeciwko ustawom. Cenie ich za posiadanie swojego zdania ale myślę czy to akceptuje ten udajacy szefa PiS kosa. Ten o którym po wyborach nawet nikt nie wspomni.

Powiat Ełcki Nietypowy Mikołajkowy Autobus Radia 5
Jak co roku Starostwo Powiatowe w Ełku uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (5/6)
Przedostatnią inwestycją, która została zrealizowana w bieżącym...
Powiat Ełcki Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Konkurs fotograficzny „Rower i ja”. Z obiektywem na rowerze...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015