Zumba, hip hop i swing z ketlami – w niedzielę wspieramy Zosię

Już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia pojawi się kolejna okazja, by wesprzeć małą Zosię Koniecko. W Szkole Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku odbędzie się Zumba Maraton. Zebrane w trakcie wydarzenia pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację i dalsze leczenie dziewczynki.

 

W styczniu ubiegłego roku u Zosi zdiagnozowano nowotwór mózgu o IV stopniu złośliwości. Od tego czasu dziewczynka przeszła m.in. sześciotygodniową radiochemioterapię i zakwalifikowała się do eksperymentalnej terapii celowanej molekularnie. Miesięcznie pochłania ona ponad 18 tys. zł. Bez wsparcia ludzi o wielkich sercach, dziewczynce trudno będzie wrócić do zdrowia. A leczenie przynosi efekty – w ciągu dwóch miesięcy guz Zosi zmniejszył się o centymetr.

 

– Zosia potrzebuje naszej pomocy i poczucia, że ma wokół siebie ludzi wspierających ją w żmudnym leczeniu – mówi Patrycja Łapińska, prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia i koordynator niedzielnego maratonu. – Przypomnijmy Zosi, że jesteśmy i dodajmy jej energii.

 

Niedzielny Zumba Maraton rozpocznie się o godz. 16.30 i potrwa do godz. 19.30. Organizatorzy przygotowali na ten czas wiele atrakcji, również dla najmłodszych. Będzie m.in. zumba, hip hop, malowanie buziek oraz gry i zabawy dla dzieci.

 

– Nie zabraknie też atrakcji dla panów, którzy zechcą włączyć się w naszą akcję – mówi Patrycja Łapińska. – Miłośników „mocniejszych” wrażeń, niż taniec zachęcimy do złapania w dłonie ketli i wykonania 1000 swingów dedykowanych Zosi.

 

Organizatorzy planują również utworzenie stoiska ze zdrowymi przekąskami i mini kiermasz. Do realizacji tego pomysłu potrzebne będzie wsparcie ełczan.

 

– Chętnie przytulimy każdą inicjatywę, która wzbogaci skarbonkę z pieniędzmi na leczenie Zosi – mówi Patrycja Łapińska. – Jesteśmy otwarci na każdego, kto zechce przygotować słodki wypiek lub znajdzie w domu przedmioty, które można przekazać na kiermasz. Dołączyć do nas można w każdej chwili: kilka minut przed rozpoczęciem maratonu lub w jego trakcie.

 

em
Fot.: Organizator

 

Program maratonu:

16.30 – rozpoczęcie maratonu
17.30 – pokaz hip hop; Studio New Style Dance i Szach Mat Olecko
18.30 – 1000 swingów dla Zosieńki; Imperium Siły
19.30 – zakończenie

Jedna odpowiedź do “Zumba, hip hop i swing z ketlami – w niedzielę wspieramy Zosię”

  1. Jola pisze:

    Wspaniała akcja gratulacje i największy szacunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

54 − 53 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 + 4 =

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015