Zumba, hip hop i swing z ketlami – w niedzielę wspieramy Zosię

Już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia pojawi się kolejna okazja, by wesprzeć małą Zosię Koniecko. W Szkole Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku odbędzie się Zumba Maraton. Zebrane w trakcie wydarzenia pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację i dalsze leczenie dziewczynki.

 

W styczniu ubiegłego roku u Zosi zdiagnozowano nowotwór mózgu o IV stopniu złośliwości. Od tego czasu dziewczynka przeszła m.in. sześciotygodniową radiochemioterapię i zakwalifikowała się do eksperymentalnej terapii celowanej molekularnie. Miesięcznie pochłania ona ponad 18 tys. zł. Bez wsparcia ludzi o wielkich sercach, dziewczynce trudno będzie wrócić do zdrowia. A leczenie przynosi efekty – w ciągu dwóch miesięcy guz Zosi zmniejszył się o centymetr.

 

– Zosia potrzebuje naszej pomocy i poczucia, że ma wokół siebie ludzi wspierających ją w żmudnym leczeniu – mówi Patrycja Łapińska, prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia i koordynator niedzielnego maratonu. – Przypomnijmy Zosi, że jesteśmy i dodajmy jej energii.

 

Niedzielny Zumba Maraton rozpocznie się o godz. 16.30 i potrwa do godz. 19.30. Organizatorzy przygotowali na ten czas wiele atrakcji, również dla najmłodszych. Będzie m.in. zumba, hip hop, malowanie buziek oraz gry i zabawy dla dzieci.

 

– Nie zabraknie też atrakcji dla panów, którzy zechcą włączyć się w naszą akcję – mówi Patrycja Łapińska. – Miłośników „mocniejszych” wrażeń, niż taniec zachęcimy do złapania w dłonie ketli i wykonania 1000 swingów dedykowanych Zosi.

 

Organizatorzy planują również utworzenie stoiska ze zdrowymi przekąskami i mini kiermasz. Do realizacji tego pomysłu potrzebne będzie wsparcie ełczan.

 

– Chętnie przytulimy każdą inicjatywę, która wzbogaci skarbonkę z pieniędzmi na leczenie Zosi – mówi Patrycja Łapińska. – Jesteśmy otwarci na każdego, kto zechce przygotować słodki wypiek lub znajdzie w domu przedmioty, które można przekazać na kiermasz. Dołączyć do nas można w każdej chwili: kilka minut przed rozpoczęciem maratonu lub w jego trakcie.

 

em
Fot.: Organizator

 

Program maratonu:

16.30 – rozpoczęcie maratonu
17.30 – pokaz hip hop; Studio New Style Dance i Szach Mat Olecko
18.30 – 1000 swingów dla Zosieńki; Imperium Siły
19.30 – zakończenie

Jedna odpowiedź do “Zumba, hip hop i swing z ketlami – w niedzielę wspieramy Zosię”

  1. Jola pisze:

    Wspaniała akcja gratulacje i największy szacunek.

Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015