ZUS ostrzega przed oszustami

Minęło zaledwie kilka tygodni od dnia, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, a oszuści już wykorzystują sytuację.

 

– Otrzymujemy sygnały, że u naszych klientów pojawiają się osoby podające się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które chcą pieniędzy za pomoc przy wypełnianiu wniosków – informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa warmińsko-mazurskiego.

 

ZUS apeluje o ostrożność i przestrzega przed oszustami. Stracić można bowiem nie tylko pieniądze, ale też dane osobowe. Oszuści proszą o udostępnienie Dowodu Osobistego niezbędnego przy wypełnianiu dokumentów.

 

Wystarczy pamiętać, że pracownicy ZUS odwiedzają klientów w domach tylko i wyłącznie w sprawie sprawdzenia zwolnień lekarskich. W przypadku, gdy do naszych drzwi zapuka osoba podająca się za pracownika ZUS przychodzą w innej sprawie, należy zawiadomić policję.

3 odpowiedzi na “ZUS ostrzega przed oszustami”

  1. Alina mrozy pisze:

    Kiedy patrzę na ten pisowski znak to od razu w oczach staje prezes NIK który otrzymuje od weterana AK kamienicę. Podobnie Rydzyk otrzymał od bezdomnego dwa samochody. To zlodziejska pisiorska kasta jakiej nigdy w Polce nie bylo.

  2. Alina pisze:

    Dodam że miała to byc”Dobra zmiana”

  3. do "Aliny" : pisze:

    A tuska i jego złodziei antyPOlskich i nieludzkich (liberałów!) pamiętasz jeszcze ?

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015