Czyli jak w szybki i prosty sposób skorzystać z finansowania szkoleń lub doradztwa dla właścicieli firm i ich pracowników ?
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że wykwalifikowana, kompetentna kadra stanowi klucz do sukcesu każdej firmy a rozwój buduje przewagę. Dlatego warto inwestować w kompetencje i kwalifikacje zarówno właścicieli jak i ich pracowników.
Pozostaje tylko pytanie: Skąd pozyskać na to pieniądze?
Taką szansę stwarza firmom z województwa warmińsko – mazurskiego projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W projekcie mogą uczestniczyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całego województwa warmińsko-mazurskiego, w tym również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.
Dlaczego warto skorzystać z oferty Stowarzyszenia?
• Refundacja do 70 000,00 zł dla każdego przedsiębiorcy
• Poziom refundacji od 50% do 80% wartości każdego szkolenia lub doradztwa (usługi rozwojowej)
• Brak ograniczeń co do kwoty przeznaczonej na każdą osobę i na każdą usługę rozwojową
• Przedsiębiorca sam decyduje z jakiej usługi skorzysta, w jakim czasie i miejscu będzie realizowana
• Wysoki standard usług – przedsiębiorca wybiera certyfikowaną usługę rozwojową (szkolenia, kursy zawodowe, studia podyplomowe, doradztwo i inne) z Bazy Usług Rozwojowych
• Jest to jedyna możliwość w obecnej perspektywie rozwoju kwalifikacji i kompetencji kadry i sfinansowania jej ze środków unijnych
Stowarzyszenie podpisało już 1485 umów na refundację szkoleń lub doradztwa, a do projektu zgłosiło się 1318 firm. Każdego dnia zgłasza się kolejnych 30 przedsiębiorców.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Na szkolenia, kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych, szkolenia
e-learningowe, doradztwo, coaching, mentoring, studia podyplomowe, egzaminy i inne usługi rozwojowe.
Szkolenie lub inną usługę można wybrać wyłącznie z Bazy Usług Rozwojowych www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl z opcją „współfinansowane z EFS”.
Baza jest aktualizowana na bieżąco i obecnie obejmuje już ponad 15 500 pozycji.
Podczas spotkań z przedsiębiorcami, organizowanych przez nas w różnych miastach w województwie, widzimy, że są oni zainteresowani finansowaniem szkoleń.
Często jednak wspominają, że w ich przekonaniu pieniądze z Unii Europejskiej są trudne do zdobycia, np. trzeba wynająć firmę konsultingową, wypełnić stosy dokumentów
Jest zupełnie inaczej
Wbrew obiegowym informacjom droga do tych funduszy jest bardzo prosta.
Wystarczy złożyć formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej www.screp.pl w zakładce „usługi rozwojowe” – dokumenty do pobrania.
Co ważne, od samego początku przedsiębiorca nie jest pozostawiony sam sobie, a może liczyć na pomoc doradcy mobilnego SCREP. Zadaniem doradcy jest pomoc w wyborze usług rozwojowych najkorzystniejszych dla rozwoju firmy. Jeżeli przedsiębiorca spełnia kryterium dostępności, to razem z doradcą, przygotowywana jest diagnoza potrzeb szkoleniowych firmy. To właściciel firmy sam decyduje, z jakiej usługi skorzysta, w jakim czasie będzie realizowana i w jakim miejscu.
Projekt będzie realizowany do 31 marca 2019 r. Skorzysta z niego minimum dwa tysiące przedsiębiorców oraz cztery tysiące pracowników.
NIE CZEKAJ ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ – PIENIĘDZY Z KAŻDYM DNIEM JEST CORAZ MNIEJ
Informacje pod numerem telefonu 727-022-531 lub 55 248-10-91 do 93, lub poprzez wysłanie e-maila na adres: biuro@screp.pl.
6 kroków do uzyskania środków
Krok 1
Przedsiębiorca wypełnia formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.screp.pl w zakładce „usługi rozwojowe – dokumenty do pobrania”) i przesyła go w formie elektronicznej na adres e-mail: rekrutacja@screp.pl. Jeżeli występują wątpliwości jak go wypełnić prosimy o tel. 727 022 531.
Krok 2
Po zakwalifikowaniu się przedsiębiorstwa do projektu, kolejnym krokiem jest przygotowanie potrzeb szkoleniowych lub doradczych. Diagnozę przygotowuje nieodpłatnie wraz z przedsiębiorcą Doradca Mobilny. Doradca asystuje przedsiębiorcy przez całą ścieżkę udziału w projekcie – od diagnozy potrzeb, asystę przy wyborze usługi rozwojowej po rozliczenie końcowe.
Krok 3
Przedsiębiorca wybiera usługi z jakich chce skorzystać z Bazy Usług Rozwojowych. Usługę wybiera spośród usług z opcją „współfinansowane z EFS” ze strony: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/
Krok 4
Po wyborze usługi rozwojowej, wypełnieniu dodatkowych dokumentów dotyczących udzielenia pomocy de minimis/publicznej, ustaleniu poziomu refundacji, zostaje podpisana umowa pomiędzy przedsiębiorstwem, a Stowarzyszeniem.
Krok 5
Przedsiębiorca i/lub jego pracownicy korzystają z wybranej usługi rozwojowej (co będzie monitorowane przez Stowarzyszenie). Po zakończeniu usługi rozwojowej Przedsiębiorca ocenia usługę poprzez Bazę Usług Rozwojowych oraz dokonuje zapłaty za usługę.
Krok 6
Przedsiębiorca składa dokumenty rozliczeniowe (tj. faktura, dowód zapłaty za usługę, zaświadczenie o ukończeniu usługi) do Stowarzyszenia i otrzymuje refundację
Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka”
ul. Józefa Piłsudskiego 11A, Pasłęk 14-400
tel. 55 248 10 91,92,93 lub 727-022-531
Jest 3 operatorów środków. Nie tylko Pasłęka.