Przyjechał z Suwałk, by kraść w Ełku

Z zamiarem kradzieży przyjechał do Ełku 23-letni suwalczanin. Miał to być jego sposób na problemy finansowe. Te jednak zamieniły się w problemy karne, bo mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty przestępstwa. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Trzy zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży usłyszał 23-latek z Suwałk. Pracownicy ochrony ujęli go wczoraj w sklepie w Ełku. Jak wskazują ustalenia, mężczyzna nie pierwszy raz przyjechał do Ełku specjalnie z zamiarem kradzieży. Wcześniej z tego samego sklepu ukradł odzież znanych marek – m.in. koszulki, kurtki, bluzę – o wartości blisko 6 tys. złotych. Był do tego przygotowany i wówczas opuścił sklep ze skradzionym towarem, unikając aktywacji alarmu.

Ta sytuacja pokazuje jednak, że nawet jeśli sprawca nie zostanie zatrzymany od razu, to nie oznacza, że uniknie odpowiedzialności. Jego czyny zostały zarejestrowane przez sklepowy monitoring. I gdy znowu przyjechał do Ełku z zamiarem kradzieży odzieży i odwiedził ten sam sklep, tym razem opuścił go w kajdankach. Szybko został rozpoznany przez personel i zatrzymamy przez powiadomionych o tym policjantów. W związku z tym, że był już skazywany za kradzieże, grozi mu teraz kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 4 =

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 59 = 65

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015