Seniorka straciła ponad 35 tys. zł. Oszukano ją metodą „na wnuczka”.

Wykorzystując podeszły wiek seniorki oraz jej dobre serce przestępcy przekonali ją, że wnuk spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Kobieta przekazała rzekomemu adwokatowi, który do niej się zgłosił swoje oszczędności – ponad 35 tys. złotych. To już trzecia osoba z powiatu ełckiego oszukana w marcu metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

 

Policjanci przypominają: Przestępcy bez skrupułów wykorzystują nie tylko wiek ofiar, ale również ich chęć pomocy i brak wiedzy o technikach działania oszustów. Tym razem 87-letnia mieszkanka powiatu ełckiego została oszukana metodą „na wnuczka”. Rozmawiajmy z naszymi seniorami o takich zdarzeniach! Następny taki telefon oszust może wykonać do naszych babć lub dziadków!

 

87-latka przekazała w środę 13 marca oszustom ponad 35 tys. złotych. Kobieta odebrała telefon od osoby, która podała się za jej wnuka. Miał on spowodować wypadek i żeby uniknął kary, musi przekazać policjantom pieniądze. Głos w słuchawce był na tyle podobny do głosu prawdziwego wnuka, że 87-latka uwierzyła i zgodziła się przekazać swoje oszczędności.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015