Seniorka z Ełku straciła ponad 82 tys. zł – Oszuści nie próżnują!

Oszuści są bezwzględni – przypominają policjanci. – Oszuści wykorzystują dobre serce seniorów i manipulują rozmową w taki sposób, aby uzyskać interesujące ich informacje. Potem sięgają pieniądze. Nabrać się dają nawet świadomi takich oszustw seniorzy. 70-latka z Ełku straciła ponad 82 tys. złotych.

 

70-latka z Ełku odebrała telefon od mężczyzny, który podał się za jej syna. Opowiedział historię o rzekomym wypadku, w którym potrącił kobietę w ciąży. Żeby uniknąć kary pozbawienia wolności, musiał zapłacić wysoką kaucję. Po pieniądze zgłosiła się kurierka w maseczce, rzekomo przysłana przez policjantów. 70-latka spakowała posiadane pieniądze i przekazała je tej nieznanej osobie. W rezultacie straciła ponad 82 tys. złotych.

 

Przypominamy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im żadnych pieniędzy – to mechanizm działania oszustów. Ostrzegajmy inne osoby przez takimi działaniami oszustów, żeby uchronić oszczędności seniorów przed utratą. Rozmawiajmy z naszymi seniorami o takich zdarzeniach! Ważne jest, aby uczulać ich na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 + = 83

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 6

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015