Zmiana lokalizacji placówki MONAR w Ełku – apel o wsparcie i przyszłość w Rybczyźnie

Placówka MONAR w Ełku, będąca wsparciem dla osób w potrzebie od ponad 20 lat, stoi przed trudnym wyzwaniem związanym z koniecznością zmiany lokalizacji. Decyzja ta jest rezultatem budowy ulicy Norwida oraz przebudowy kolei Rail Baltica, co skutkowało wypowiedzeniem dotychczasowego miejsca działalności z natychmiastowym skutkiem. W tej nieoczekiwanej sytuacji, po niemal rocznych poszukiwaniach nowego obiektu, placówka przenosi się do Rybczyzny w powiecie grajewskim.

 

Nowy obiekt, oddalony o 32 kilometry od Ełku, był kiedyś hotelem letnim dla turystów. Choć wymaga on nakładów remontowych, został wybrany jako tymczasowa siedziba naszej działalności na czas budowy nowej placówki przy ulicy Bema w Ełku. Wiedząc o nadchodzącej potrzebie przeprowadzki, nie spodziewaliśmy się, że znalezienie tymczasowego obiektu stanie się tak wielkim wyzwaniem. Mimo licznych obietnic wynajmu, większość z nich kończyła się fiaskiem, co jeszcze bardziej skomplikowało naszą sytuację – mówi Nikodem Kemicer, kierownik Stowarzyszenia Monar.

 

Zmuszeni do przeprowadzki oraz dostosowaniu nowego obiektu do naszych potrzeb, uruchomiliśmy zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Celem zbiórki jest zebranie funduszy na niezbędne prace remontowe oraz pokrycie kosztów transportu naszych mieszkańców wraz z wyposażeniem placówki. Każda forma wsparcia, czy to poprzez darowizny finansowe, oferowanie umiejętności remontowych, czy dostarczenie materiałów, jest dla nas bezcenna – dodaje Nikodem Kemicer

 

Apelujemy do osób prywatnych, wolontariuszy, oraz firm budowlanych o wsparcie w tym trudnym dla nas czasie. Wasze zaangażowanie pomoże nie tylko w przeprowadzce i dostosowaniu nowego obiektu, ale również w kontynuacji naszej misji pomocy osobom potrzebującym.

 

Ta przeprowadzka jest tymczasowym rozwiązaniem, a nasze plany na przyszłość koncentrują się wokół budowy nowej placówki przy ulicy Bema w Ełku. Dziękujemy za każdy gest wsparcia, który przybliża nas do realizacji tych planów i zapewnienia bezpiecznego miejsca osobom w kryzysie bezdomności – – mówi Nikodem Kemicer, kierownik Stowarzyszenia Monar

 

Kontakt i szczegóły zbiórki:

Wszystkie szczegóły dotyczące zbiórki oraz sposobów wsparcia są dostępne w mediach społecznościowych (Facebook: MONAR w Ełku). Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce i śledzenia postępów prac nad nową placówką.

 

Wasze wsparcie jest fundamentem, na którym możemy budować lepszą przyszłość dla osób, które potrzebują naszej pomocy. Razem tworzymy społeczność, która staje na wysokości zadania w obliczu wyzwań. Serdecznie dziękujemy za każdą formę pomocy.

 

https://zrzutka.pl/z/przeprowadzkamonaru

9 odpowiedzi na “Zmiana lokalizacji placówki MONAR w Ełku – apel o wsparcie i przyszłość w Rybczyźnie”

 1. M. Mar pisze:

  Ile osób przebywa obecnie w tym ośrodku?Podobno 8.czy to prawda?

 2. Suus pisze:

  Schronisko w miejscu turystycznym, w którym nie ma możliwości pracy dla tych osób, kontaktu ze społeczeństwem, dojazdu gdziekolwiek i jakiejkolwiek resocjalizacji? Kto to wymyślił?

 3. Gol pisze:

  „Choć wymaga on nakładów remontowych, został wybrany jako tymczasowa siedziba naszej działalności na czas budowy nowej placówki przy ulicy Bema w Ełku.” Suus oddaj swój dom ewentualnie mieszkanie, będzie korzystniej. M.Mar a 8 to dużo czy mało ?

 4. Elczanin Zatorze pisze:

  To jasne kto wymyślił. Już dawno padały propozycje by przenieśc te kilka osób do jednego z wielu Ośrodków Manaru. Wtedy jednak Pan Dyrektor zostałby bez pracy.

 5. Joanna pisze:

  Nożyce się odezwały.

 6. Do Gol pisze:

  Całkowicie popieram Suus. Te kilka osób powinno zostać umieszone w podobnych placówkach. Skoro ma być budowa nowej placówki- to każdy grosz się liczy. Na przeprowadzkę 50 tysięcy???To jakiś żart. Ten tymczasowy budynek, a w zasadzie kompleks budynków nie dawno przechodził duży remont. Wystarczy spojrzeć Zajazd-Rybczyzna. Jakoś turyści nie narzekali. Ale co tam teraz zrzutka na 50 tysięcy, a potem 1 milion to pewnie mało będzie..

 7. Belfer pisze:

  Utrzymanie tego ośrodka to stanowisko dla jednej osoby.I tyle.Nikt nie pisze że mieszkańcy boją się tego sąsiedztwa.I jeszcze jedno ile zarabia pan dyrektor.Pomagac trzeba ale z głową.

 8. Rajgrodziak pisze:

  A czy ktoś się pytał Rajgrodziakow czy was chcą?

 9. Obserwator pisze:

  Jeśli nie będzie wybrany do rady Miasta to trzeba się będzie wziąć za konkretną robotę.i to całe sedno sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 9 = 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 69

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015