Spotkanie otwarte z parlamentarzystami: Tomasz Trela, Arkadiusz Iwaniak, Marek Rutka, Maciej Kopec, Paweł Krutul.
Tomasz Trela:
W każdym miejscu rozmawiamy z mieszkańcami, przyjeżdżamy z konkretnymi propozycjami dla naszego kraju dla naszych małych ojczyzn, samorządów.
Przygotowaliśmy jako Lewica projekt ustawy aby 1:1 koszt edukacji pokrywał skarb państwa. Żeby nie było takiej sytuacji, że jak na edukację wydajemy 50mln to 30 mln daje Państwo a 20 mln musi znaleźć w swoim budżecie samorząd.
Jesteśmy tutaj w Ełku i słyszymy, że może dojść do poważnej manifestacji pracowniczej ratowników medycznych. A dla nas prawa pracownicze, swoboda w wykonywaniu swojego zawodu jest bardzo ważna. Będziemy zawsze wpierać te grupy zawodowe, które są nękane, prześladowane i jak będzie trzeba tutaj w Ełku stanąć po stronie ratowników medycznych, też tutaj przyjedziemy i będziemy wpierać, bo mamy za sobą wiele strajków i protestów gdzie Lewica jest za przestrzeganiem praw pracowniczych.
Arkadiusz Iwaniak:
Renta wdowia to jest ustawa, która pierwszy raz Lewica zgłosiła w sejmie w roku 2012. 6 lipca ten projekt ustawy rozpatrywany będzie w sejmie. Co ważnego załatwia ten projekt ustawy, to między innymi to, że w sytuacji kryzysowej kiedy odchodzi, umiera nasz współmałżonek, możemy odziedziczyć czy też przejąć połowę świadczenia emerytalnego po zmarłym współmałżonku.
Paweł Krutul:
Nie rozumiemy dlaczego Prawo i Sprawiedliwość zablokowało dofinansowanie metody in vitro, gdzie podczas trzech lat obowiązywania tej metody leczenia niepłodności urodziło się w Polsce 22 tysiące Polek i Polaków. My jesteśmy za tym aby to dalej to powróciło, żeby to było wsparcie płynące z funduszu
państwa, żeby te osoby, te rodziny nie pozostawały same w tym trudnym dla
nich momencie.

Jedna odpowiedź do “Spotkanie otwarte z parlamentarzystami: Tomasz Trela, Arkadiusz Iwaniak, Marek Rutka, Maciej Kopec, Paweł Krutul.”

  1. Wyborca nigdy pis i lewaków. pisze:

    Przed wyborami znaleźli drogę do Ełku.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015