Tym żyliśmy w roku 2020

Mała ełczanka Hania potrzebuje 9 mln zł

 

Ełczanie już wielokrotnie pokazali, że potrafią i chcą wspierać mieszkańców naszego miasta. Dzisiaj naszej pomocy potrzebuje 3-miesięczna ełczanka Hania, która zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Terapia, bez której przyszłość dziewczynki nie rysuje się kolorowo, kosztuje aż 9 mln zł. Pomóc można m.in poprzez stronę www.siepomaga.pl/hania.

U Hani Poczobut zdiagnozowano najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Jej mięśnie słabną i powoli zanikają. SMA to bardzo brutalna i śmiertelna choroba. Do walki z nią mała ełczanka potrzebuje 9 mln zł.

http://dm.elk.pl/mala-elczanka-hania-potrzebuje-9-mln-zl/

 

Segregacja śmieci – nowe zasady: wyższe opłaty i możliwe kary

Nowy Rok przyniósł zmiany w zasadach dotyczących segregacji odpadów. Teraz będą one dzielone na 5 frakcji, a każdą z nich należy gromadzić w osobnych pojemnikach. Kolor nieniebieski przeznaczony jest na papier. Do żółtych pojemników trafiać mają odpady plastikowe i metal, do zielonych szkło, do brązowych bioodpady, a do czarnych na odpady zmieszane pozostałe po segregacji

http://dm.elk.pl/segregacja-smieci-nowe-zasady-wyzsze-oplaty-i-mozliwe-kary/

 

Ruszyła budowa wieży widokowej przy ul. Pięknej

Niespełna pół roku temu dotarła do nas wiadomość o tym, że plany budowy wieży widokowej na skwerze przy ul. Pięknej odłożone zostały na półkę. Wówczas szacowany koszt inwestycji okazał się wyższy, niż gotów był na to wyłożyć samorząd miasta. Przyszedł czas na realizację planów. Budowa wieży ruszyła, a realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020

http://dm.elk.pl/ruszyla-budowa-wiezy-widokowej-przy-ul-pieknej/

 

Apel do mieszkańców Ełku

Szanowni Państwo, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych drogą internetową oraz kontakt telefoniczny i emailowy. Urząd czynny będzie w standardowych godzinach pracy. Wejście znajduje się z boku budynku. Prosimy także o ograniczenie przebywania w dużych skupiskach ludzi. Zwróćmy też szczególną uwagę na osoby starsze
i samotne. Mogą potrzebować naszej pomocy.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta o ograniczanie do minimum wizyty w miejscach publicznych oraz przebywania w dużych skupiskach ludzi. Ograniczając kontakt bezpośredni możemy skuteczniej się chronić i zapobiegać zachorowaniom, a także przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym mieście.

Prosimy również, żeby zwrócić szczególną uwagę na osoby starsze i samotne: naszych bliskich i sąsiadów. Być może będzie im potrzebna pomoc w zrobieniu zakupów, wykupieniu recept w aptekach, znalezieniu numerów telefonu czy opłaceniu rachunków (np. przez internet).

http://dm.elk.pl/apel-do-mieszkancow-elku/

 

 

Miasto wstrzymuje organizację wszystkich imprez

W Ełku do odwołania została wstrzymana i przesunięta organizacja wszystkich imprez, nie tylko masowych, o których wspomina rząd. W najbliższym czasie nie odbędą się żadne wydarzenia sportowe, kulturalne i rekreacyjne z kalendarza wydarzeń. Zamknięte też będzie kino ECK.  Działania te zostały podjęte zapobiegawczo w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

 

Koronawirus w Ełku. „Pacjentka zero” to 87-letnia pacjentka szpitala spółki „Pro-Medica”.

O pierwszym, potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie ełckim poinformował w dzisiejszym (16 kwietnia) raporcie Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ełku. To 87-letnia pacjentka ełckiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Trafi pod opiekę jednoimiennego szpitala zakaźnego w Ostródzie.

http://dm.elk.pl/koronawirus-w-elku-pacjentka-zero-to-87-letnia-pacjentka-szpitala-spolki-pro-medica/

 

 

Funkcjonowanie szkoły w pandemii  –  Wanda Wojnowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku

Dzisiaj wiemy, że zapanowaliśmy nad własną wirtualną aktywnością edukacyjną. Ale początki były bardzo trudne. Towarzyszyły nam obawa, niepewność, irytacja, presja czasu, świadomość własnych ograniczeń i ograniczeń technicznych. Nikt nas nie przygotował do takiej pracy. Musieliśmy wyznaczyć własną drogę i… chyba udało się nam – Wanda Wojnowska

http://dm.elk.pl/zapytalismy-wande-wojnowska-dyrektor-szkoly-podstawowej-nr-4-im-w-szafera-w-elku/

 

Nowe propozycje opłat za śmieci

Propozycje nowych stawek opłat za śmieci. To cztery warianty, z których trzy dotyczą metody ich naliczania odpowiednie do liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość i jedna związana z ilością zużytej wody

Ełczanie protestują, prezydent Andrukiewicz odpowiada – Będzie komisja i nowe propozycje opłat za śmieci

Ełczanie wyrazili swój protest przeciwko systemowi w naliczaniu nowych stawek opłat związanych z gospodarką odpadami. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz odpowiedział im deklaracją powołania specjalnej komisji i przedstawieniem w ciągu kilku najbliższych dni nowych rozwiązań.

https://www.facebook.com/watch/?v=790810211447299

 

 

Absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Andrukiewicza

Za ełckimi radnymi jedna z najważniejszych sesji w roku. 26 sierpnia na posiedzeniu podsumowane zostały działania, jakie w ubiegłym roku zrealizował prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, a rajcy zadecydowali o udzieleniu mu absolutorium i wotum zaufania.

Głosowanie nad udzieleniem prezydentowi Andrukiewiczowi wotum zaufania można potraktować, jak wyrażenie aprobaty działań dla podejmowanych przez włodarza miasta.

http://dm.elk.pl/absolutorium-i-wotum-zaufania-dla-prezydenta-andrukiewicza/

 

Ełczanin Piotr Kułak  w „Ninja Warrior” w Polsacie

Piotr Kułak, trener  od 5 lat. Od 20 lat uczestnik wszelakich zawodów. Na co dzień zajmuje się głównie sportem, posiada swoje studio treningu gdzie prowadzi zajęcia personalne i grupowe. Opiekuje się również ludźmi pod kątem żywienia. Jednym słowem zaraża  ludzi zdrowym trybem życia.

Prywatnie, mąż i ojciec Oliwki, zakochany w swoich dziewczynach do szaleństwa.

http://dm.elk.pl/elczanin-piotr-kulak-w-ninja-warrior-w-polsacie/

 

„To jest wojna” – kolejny dzień protestów ulicami Ełku

Ełczanki blokują 26.X.2020 -pod takim hasłem kolejny dzień odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z prawem konstytucyjnym.

Piekło kobiet – To jest wojna, macie krew na rękach, jestem kobietą nie inkubatorem, myślę, czuję, decyduję to tylko niektóre z haseł, które od czterech dni towarzyszą ełckim protestującym. Wśród tłumu przeważa znaczną część osób młodych, ale nie brakuje też starszych wiekiem ełczan. Blokady ulic i demonstracje odbyły się lub trwają w całym kraju.

 

 

Hania Poczobut otrzymała  lek warty 9 milionów

Dzięki Wam Hania dostała swoją szansę i to Wy dokonaliście tego cudu, daliście Hani szansę. Będziemy Wam wdzięczni do końca naszego życia. Bardzo dziękujemy.Skaczemy z radości, płaczemy ze szczęścia – mama Hani

 

 

Ełk bez rządowych pieniędzy. Prezydent oczekuje wyjaśnień od Premiera RP.

Miasto Ełk znalazło się w gronie samorządów, które nie otrzymały wsparcia finansowego z Regionalnego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na realizację projektów inwestycyjnych. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz we współpracy z samorządowcami z Olsztyna i Elbląga wystąpił do Premiera RP z wnioskiem o wyjaśnienie tej decyzji. W kolejnym piśmie prezydent Ełku zaproponował premierowi m.in. udzielenie wsparcia w kolejnym naborze tym samorządom, które zostały pominięte.

 http://dm.elk.pl/elk-bez-rzadowych-pieniedzy-prezydent-oczekuje-wyjasnien-od-premiera-rp/

 

To będzie ciężki rok – Budżet miasta przyjęty

Dochody wynoszące w sumie 331,8 mln zł i wydatki na łączną kwotę 360,6 mln zł – to założenia przyszłorocznego budżetu miasta Ełku. Dokument został przyjęty przez radnych na dzisiejszej (16 grudnia) sesji. Prognozowana kwota długu ogółem na koniec 2021 roku wynieść ma ponad 128,5 mln zł.

http://dm.elk.pl/to-bedzie-ciezki-rok-budzet-miasta-przyjety/

Jedna odpowiedź do “Tym żyliśmy w roku 2020”

  1. Elczanin pisze:

    Zapomnieliście chyba o słowach: Znacie mnie jestem waszym synem…i o zdjęciach z głupimi minkami. ale jak zawsze wspieracie obecna władze. Razem pewnie imprezujecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 + 3 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

29 − 26 =

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015