Młodzi ełczanie zabrali głos w miejskiej radzie

Za nami kolejna sesja Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku. Spotkanie odbyło się w środę 29 maja w ełckim. W samorządowych ławach zasiedli przedstawiciele szkół podstawowych, a na liście tematów podjętych podczas obrad znalazło się m.in. utworzenia oddziału chirurgii dziecięcej, zmiana częstotliwości przejazdów autobusów MZK i budowa Bike Parku.

 

Obrady Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku były okazją do podkreślenia, jak ważnym dla ełckiego samorządu jest głos dzieci i młodzieży, a także ich pomysły oraz spojrzenie na rzeczywistość. Spotkanie to dobry moment na złożenie sprawozdania z tego, co udało się zrealizować w Ełku w ostatnim czasie na podstawie m.in. postulatów zgłoszonych przez młodzież w ubiegłym roku.

 

W sprawozdaniu przedstawionym przez prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza znalazło się m.in. zwiększenie ilości koncertów skierowanych do młodzieży, zbudowany na os. Konieczki park dla różnych grup wiekowych wraz z siłownią zewnętrzną, a także organizowane na miejskich osiedlach pikniki rodzinne i działania związane z bezpieczeństwem przede wszystkim dzieci i młodzieży. Nie zabrakło też planów, a na tej liście znalazł się m.in. projekt techniczny budowy Pumptracku, wyposażenie szkół w nowe urządzenia i sprzęty, większa pomoc psychologiczna i pedagogiczna w szkołach, a także budowa i rozbudowa obiektów sportowych oraz rekreacyjnych w mieście.

 

Fot.: UM Ełku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

22 + = 27

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 7 =

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015