Podejrzany o serię włamań do altanek, garaży i pomieszczeń gospodarczych w areszcie

Kradł narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i wędki, a obiektów odpowiednich dla swoich przestępczych zamiarów szukał na terenie Ełku i okolicznych miejscowościach w gminie Ełk. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość i tym samym zakończyli jego działalność.

 

Ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna w ostatnim czasie (kwiecień-maj br.) włamał się do 7 różnych pomieszczeń. Były to m.in. altanki na terenie ogródków działkowych w Ełku, mężczyzna włamywał się także w kilku wioskach w gminie Ełk. Działał głównie nocą. Z pomieszczeń kradł rzeczy, które przedstawiały dla niego jakąś wartość i które chciał spieniężyć: elektronarzędzia ogrodnicze i budowlane, klucze czy wędki.

 

Policjanci, w wyniku podjętych czynności, szybko ustalili jego tożsamość. 39-latek często zmieniał miejsce swojego pobytu. Na nic się to zdało, bo został zatrzymany dzięki spostrzegawczości policjantów kryminalnych, którzy rozpoznali go, gdy jechał rowerem nieopodal Ełku. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. Z ustaleń wynika, że mężczyzna potrzebował pieniędzy na alkohol, więc szukał pomieszczeń w ustronnych miejscach, aby dokonać w nich kradzieży z włamaniem.

 

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował podejrzanego na najbliższe 2 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

88 − = 84

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 54 = 64

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015