Wiktor Tarnacki w centralnym finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Wiktor Tarnacki, uczeń Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, zajął trzecie miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W teście pisemnym zajął II miejsce, zdobywając tym samym przepustkę do ustnego finału. Konkurs wojewódzki zakończył na trzecim miejscu i będzie reprezentował powiat oraz Warmię i Mazury w finale centralnym.

 

Turniej „Młodzież zapobiega pożarom” ma na celu popularyzację wiedzy o pożarnictwie wśród młodzieży, zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego oraz rozwijanie zainteresowań związanych z ochroną przeciwpożarową. Uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi, co sprawia, że zawody są wymagające, ale również niezwykle wartościowe dla młodych ludzi.

 

Wiktor Tarnacki będzie reprezentował powiat ełcki i województwo warmińsko-mazurskie w finale centralnym. Miejsce w nim zagwarantował sobie zajmując 3. pozycję w wojewódzkim finale. Organizatorem zmagań był Zarząd Wykonawczy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + = 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 + = 62

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015